Agritechnica 2019 - John Deere - pakiet wydajności dla dużych kombajnów zbożowych

Data publikacji:

Opracowując swój nowy kombajn rotorowy, John Deere poddał rewizji nie tylko zespoły omłotu i separacji, ale także wszystkie inne komponenty wpływające na wydajność.

Celem projektu było uzyskanie maksymalnie stabilnej wydajności w trudnych warunkach zbioru, przy zachowaniu niezmienionych ustawień maszyny. Usprawnienia zaczynają się już na podzespołach zasilających i dotyczą m.in. identycznego punktu obrotu przenośnika pochyłego i bębnów podających, aby zawsze utrzymać identyczny kąt podawania względem rotorów. Zmiany obejmują również całkowicie nową koncepcję napędu pasowego, która umożliwia zachowanie szerokości transportowej 3,5 m, przy szerokości kanału omłotowego 1,72 m i przednich oponach o rozmiarze 710 mm. Koncepcja omłotu i separacji z dwuosiowym rotorem powstała z myślą o maksymalnej przepustowości słomy i stabilnej wydajności. Optymalizacji poddano także rozdrabniacz słomy, w którym zmieniono profil noży, aby uzyskać maksymalny przepływ.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.