Agritechnica 2019 - Geringhoff - heder Horizon Star III

Data publikacji:

Jedną z najważniejszych metod kontroli omacnicy prosowianki jest dokładne rozdrabnianie ścierniska kukurydzy bezpośrednio po zbiorach.

Dlatego pożądane byłoby niszczenie ścierniska kukurydzy bezpośrednio przez przyrząd żniwny. Właśnie dlatego Geringhoff opracował heder do kukurydzy ze zintegrowanym rozdrabniaczem ścierniska opartym na sprawdzonym systemie Horizon Star II z poziomym wirnikiem przycinającym nisko i rozdrabniającym pozostałości łodyg na ściernisku. Mechanizm niszczący ściernisko w Horizon Star III składa się z poziomego wirnika rozdrabniającego z zagiętymi na końcach w dół nożami kątowymi, umieszczonego poniżej walców Rota Disc tnących łodygi. Dla maksymalnego efektu wirniki należy prowadzić w jak najmniejszej odległości od gruntu. Aby to umożliwić, Geringhoff dostarcza ramę przystawki Horizon Star III z obrotowym złączem centralnym. Strefa centralna przystawki oraz dwie, układające się do profilu terenu sekcje boczne są  sterowane za pomocą czujników wysokości.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.