[ATR] Technika Agritechnica 2019Claas

Agritechnica 2019 - Claas - CEMOS Auto Performance

Data publikacji:

Pełna moc silnika samobieżnych sieczkarni polowych o dużej wydajności jest potrzebna tylko w razie wysokiego dopływu kukurydzy lub innych zielonek.

W przeciwnym wypadku niepotrzebnie zwiększa zużycie paliwa. System CEMOS Auto Performance firmy Claas umożliwia połączoną automatyczną kontrolę mocy wyjściowej i prędkości jazdy w sieczkarniach, dopasowując moc silnika do wykonywanej pracy poprzez zmianę krzywej mocy. Operator uruchamia system wspomagania i wybiera obroty silnika, prędkość jazdy i jedną z 10 krzywych mocy silnika. Po uruchomieniu autopilota ustawiona prędkość obrotowa silnika jest utrzymywana przez automatyczny układ sterowania. Jeśli wstępnie ustawiona moc wyjściowa okaże się zbyt wysoka dla zbieranej uprawy, system automatycznie przełącza się na niższy i bardziej efektywny zakres mocy, zachowując aktualną prędkość jazdy i obroty silnika. I odwrotnie - system przestawia się na wyższy zakres podczas zbioru z wyższą wydajnością. Automatyczna kontrola mocy silnika odciąża zarówno sieczkarnię, jak i kierowcę oraz zapewnia oszczędność paliwa o nawet 15%.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.