[ATR] Technika Agritechnica 2019Claas

Agritechnica 2019 - Claas - CEMOS Auto Chopping

Data publikacji:

Regulacja rozdrabniacza słomy kombajnu w celu dostosowania do właściwości słomy jest często zaniedbywana, ponieważ wymaga zatrzymania kombajnu.

Dzięki CEMOS Auto Chopping firma Claas po raz pierwszy zautomatyzowała optymalizację ustawień rozdrabniacza słomy w zależności od uprawy. Mierzony przez czujniki na przenośniku pochyłym poziom wilgotności oraz grubość warstwy materiału roślinnego stanowią ważne informacje dla systemu automatyki rozdrabniacza, którego ustawienia są stale dostosowywane do warunków zbioru. Jeśli słoma jest bardziej wilgotna, jest siekana bardziej intensywnie. Za pomocą przełącznika suwakowego operator określa jedynie zależność między maksymalną jakością cięcia a wydajnością. Ponadto system oferuje również funkcję czyszczenia i zabezpieczenia rozdrabniacza. Podczas pomiaru przepływu materiału przeciwostrze i listwa cierna są przesuwane w przód i w tył w celu czyszczenia, a w przypadku zagrożenia krótkotrwałym przeciążeniem wychylają się. Dzięki systemowi CEMOS Auto Chopping rozdrabniacz słomy pobiera też tylko tyle mocy, ile w danej chwili jest konieczne, co oszczędza paliwo.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.