[ATR] Technika Agritechnica 2019Claas

Agritechnica 2019 - Claas - APS Synflow Walker

Data publikacji:
asp synflow walker

Wydajności kombajnów zbożowych nie można nieustannie zwiększać przez powiększanie zespołów omłotowych i separujących, bo ograniczają je gabaryty maszyn.

Problem ten rozwiązuje po części system młócący APS Synflow Walker firmy Claas dla kombajnów z wytrząsaczami klawiszowymi, który łączy przyspieszanie przepływu materiału przez sprawdzony bęben APS (do maks. 20 m/s) z dodatkowym bębnem separującym za bębnem młócącym. Zespół młócąco-separujący tworzy w nowym rozwiązaniu bęben przyspieszający APS, bęben główny o powiększonej o 26% średnicy, do 755 mm, dodatkowy nowy bęben separujący o średnicy 600 mm, za którym pracuje odrzutnik słomy. Zbiór kombajnem z APS Synflow Walker jest w związku z tym wydajniejszy, bardziej energooszczędny, a także łagodniejszy dla słomy, m.in. dzięki zmniejszonemu kątowi opasania klepiska. Wszystkie prędkości obrotowe i szczeliny klepisk są zsynchronizowane, co eliminuje potrzebę dodatkowych regulacji, a funkcję intensywnego omłotu można aktywować przełącznikiem. Klepiska młócące i separujące można przy tym po raz pierwszy w klasycznym, stycznym systemie omłotu wyciągnąć z boku, co zmniejsza uciążliwość przezbrojenia pod inną uprawę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.