[ATR] Technika AmazoneAgritechnica 2019

Agritechnica 2019 - Amazone - AmaSelect Row

Data publikacji:
wirtualny model pola

W uprawach rzędowych ochronę chemiczną często łączy się z mechaniczną kontrolą chwastów w międzyrzędziach. Wówczas wystarczy opryskiwać tylko rzędy roślin.

Dzięki AmaSelect Row firmy Amazone można to wykonać za pomocą odpowiednio doposażonej zwykłej belki polowej. System AmaSelect Row umożliwia przejście z oprysku na całej powierzchni na aplikację rzędową w różnych uprawach (buraki cukrowe, kukurydza, ziemniaki itp.) za pomocą standardowej belki, ale wyposażonej w specjalne korpusy AmaSelect z czterema ustawionymi liniowo dyszami w odstępach 25 cm, w tym trzema o zmniejszonym do 40° kącie oprysku (SpotFan 40-03). Odpowiednie przełączanie aktywnych rozpylaczy pozwala opryskiwać rośliny w rzędach w rozstawie 50 i 75 cm za naciśnięciem przycisku na terminalu, co zapewnia oszczędność środka ochrony od 40-50% (rozstaw 50 cm) do nawet 50-65% (rozstaw 75 cm), w porównaniu z opryskiem na całej powierzchni. Dokładne prowadzenie w rzędach zapewnia zmapowanie pola podczas wysiewu przy użyciu nawigacji GNSS RTK.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.