[ATR] Technika Agritechnica 2019

Agritechnica 2019 - AGCO/Fendt - zautomatyzowane prowadzenie ciągnika i maszyn w winorośli

Data publikacji:

Mechaniczna uprawa podłoża w winnicach wymaga od kierowcy ciągnika dużej koncentracji, aby precyzyjnie kierować ciągnikiem, a jednocześnie kontrolować narzędzia.

Zautomatyzowany system prowadzenia pojazdów i narzędzi, opracowany wspólnie przez firmy Fendt i Braun, znacznie zwiększa wydajność uprawy podłoża w winorośli, zmniejszając obciążenie kierowcy. Dokładniejsze prowadzenie narzędzi pozwala poza tym zmniejszyć zużycie środków ochrony roślin.
Kontur gruntu, winorośle, tyczki itp. są rejestrowane za pomocą technologii laserowej, a informacje są przekazywane do sadowniczego ciągnika Fendt 200 V Vario za pośrednictwem interfejsu Isobus. Pozycja w przestrzeni (3D) jest ustalana za pomocą żyroskopu i ciągnik porusza się oraz prowadzi maszyny po torze ustalonym na podstawie tych informacji. Wysokością i szerokością roboczą narzędzi montowanych międzyosiowo po lewej i prawej stronie można sterować niezależnie od siebie, a system może być również wykorzystywany do sterowania tylno-bocznymi mulczerami.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.