[ATR] Technika Agritechnica 2019

Agritechnica 2019 - AGCO/Fendt - IDEALDrive

Data publikacji:

Kolumna kierownicy i kierownica w kombajnie zbożowym ograniczają widoczność na przenośnik pochyły, co jest szczególnie niepożądane w trudnych warunkach zbioru.

Zbyt późno wykryte problemy z przepływem materiału mogą prowadzić do zapychania się kombajnu, przestojów i spadku wydajności. Problem ten eliminuje system IDEAL
Drive firmy Fendt, który zapewnia niezakłócony widok obszaru bezpośrednio przed kombajnem. W rozwiązaniu tym zrezygnowano bowiem z tradycyjnej kierownicy, a lewy podłokietnik fotela operatora wyposażono w dżojstik, w którym zintegrowano wszystkie funkcje kierowania maszyną, łącznie z kierunkowskazami. System spełnia homologację drogową UE, a czułość układu sterującego jest odwrotnie proporcjonalna do prędkości jazdy, wynoszącej nawet 40 km/h, co zwiększa bezpieczeństwo.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.