[ATR] Nowości agritechnica 2017

Agritechnica 2017 - Pöttinger Sensosafe

Data publikacji:

Kolejny medal dla marki Pöttinger przyznano za rozwiązanie o nazwie Sensosafe.

Jest to system, którego zastosowanie w znacznym stopniu wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa. Co ciekawe, nie operatorów czy użytkowników sprzętu, a zwierząt… Sensosafe to układ montowany w kosiarkach dyskowych, którego zadaniem jest rozpoznawanie zwierząt. Według danych zaprezentowanych przez austriackiego producenta, w samych Niemczech podczas zbioru traw życie traci 100 tys. małych zwierząt.
Specjaliści z Pöttingera postanowili temu przeciwdziałać. Według nich rozwiązaniem jest pas optycznych czujników podczerwieni zamontowany na kosiarce, który w czasie rzeczywistym podczas pracy skanuje przestrzeń przed nią. Pozwala on na wykrycie zwierzyny znajdującej się w zagrożonej strefie. Gdy tak się stanie, system wysyła sygnał do jednostki sterującej, która automatycznie podnosi kosiarkę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.