Agritechnica 2017 - New Holland automatyczny system konfiguracji kombajnu

Agritechnica 2017 - New Holland automatyczny system konfiguracji kombajnu

Specjaliści w dziedzinie techniki rolniczej nie od dziś zadają sobie pytanie, kiedy nastąpi moment, w którym maszyny zastąpią w obowiązkach człowieka.

Na uzyskanie wartościowej odpowiedzi będzie trzeba jeszcze trochę poczekać, jednak zdaje się, że New Holland zrobił kolejny mały krok w tym kierunku. Mowa o proaktywnym i automatycznym systemie konfiguracji kombajnu, który został nagrodzony srebrnym medalem Agritechniki.
Nowy system wykorzystywany jest w kombajnach CR Revelation. System ten pobiera dane z tradycyjnych czujników i systemów sterowania. Korzysta również z informacji uzyskanych z pierwszego w branży czujnika obciążenia kosza sitowego, systemu przewidywania warunków polowych i plonu oraz układu zdalnej regulacji łopatek rotora. Dzięki temu jest w stanie zapewnić utrzymanie maksymalnej wydajności pracy przy jednoczesnym ograniczeniu strat ziarna oraz ilości popękanych ziaren.
Na podstawie zapisanych w systemie danych kombajn samoczynnie optymalizuje ustawienia, zanim jeszcze zespół żniwny rozpocznie cięcie i zbieranie materiału roślinnego.


Reklama
Powiązane artykuły