Agritechnica 2017 - New Holland automatyczny system konfiguracji kombajnu

Data publikacji:

Specjaliści w dziedzinie techniki rolniczej nie od dziś zadają sobie pytanie, kiedy nastąpi moment, w którym maszyny zastąpią w obowiązkach człowieka.

Na uzyskanie wartościowej odpowiedzi będzie trzeba jeszcze trochę poczekać, jednak zdaje się, że New Holland zrobił kolejny mały krok w tym kierunku. Mowa o proaktywnym i automatycznym systemie konfiguracji kombajnu, który został nagrodzony srebrnym medalem Agritechniki.
Nowy system wykorzystywany jest w kombajnach CR Revelation. System ten pobiera dane z tradycyjnych czujników i systemów sterowania. Korzysta również z informacji uzyskanych z pierwszego w branży czujnika obciążenia kosza sitowego, systemu przewidywania warunków polowych i plonu oraz układu zdalnej regulacji łopatek rotora. Dzięki temu jest w stanie zapewnić utrzymanie maksymalnej wydajności pracy przy jednoczesnym ograniczeniu strat ziarna oraz ilości popękanych ziaren.
Na podstawie zapisanych w systemie danych kombajn samoczynnie optymalizuje ustawienia, zanim jeszcze zespół żniwny rozpocznie cięcie i zbieranie materiału roślinnego.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.