[ATR] Nowości agritechnica 2017

Agritechnica 2017 - Massey Ferguson/Fendt - Ideal

Data publikacji:

Jednym z największych wygranych konkursu medalowego Agritechniki jest koncern AGCO. Grupa skupiająca marki takie jak Fendt, Massey Ferguson, czy Valtra otrzymała aż 4 srebrne medale tegorocznych targów.

Pierwszy przyznano konstrukcji kombajnu zbożowego o intrygującej nazwie Ideal. Według przedstawicieli firmy oznaczenie nie jest przypadkowe, bowiem stwierdzono, że jest to „kolejny krok AGCO w zakresie dostarczania najbardziej innowacyjnych rozwiązań”. Niewielka seria Ideal obejmuje 3 kombajny dostępne w bardzo efektownym grafitowym malowaniu. Co ciekawe, mimo iż będzie on oferowany zarówno w gamie Fendta, jak i Masseya Fergusona, to barwy mają pozostać niezmienione.
Ideal 7 to maszyna wyposażona w silnik AGCO o pojemności 9,8 l oraz mocy 451 KM. Oprócz „siódemki” opracowano również modele 8 i 9. Oba napędzane silnikami MAN. W pierwszym przypadku jest to 12,4-litrowa jednostka o mocy 538 KM, a w drugim 15,2-litrowa o mocy 647 KM. Jury konkursowe zwróciło uwagę na fakt, iż szerokość kanału omłotowego wynosi zaledwie 1,4 m, dzięki czemu możliwe było uzyskanie szerokości transportowej na poziomie 3,3 m. Jednym z największych atutów kombajnów Ideal są właśnie dwa długie rotory młócące o długości 4,84 m i średnicy 60 cm (w najmniejszym modelu jest jeden bęben).
W kombajnach Ideal 7 i 8 zastosowano zbiornik na ziarno o pojemności 12,5 tys. l. Natomiast w największym modelu zbiornik może zmieścić aż 17,1 tys. l. Warto podkreślić, że wszystkie 3 konstrukcje to maszyny zapewniające bardzo dużą wydajność. 7 i 8 gwarantują rozładunek z prędkością 140 l/s. W przypadku największego modelu ten współczynnik wynosi aż 210 l/s.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.