[ATR] Nowości agritechnica 2017

Agritechnica 2017 - Kuhn Section Control

Data publikacji:

Wśród maszyn uprawowych jednym z nagrodzonych rozwiązań jest to opracowane przez Kuhna.

Mowa o systemie Section Control zaprojektowanym z myślą o pługach. W ostatnich latach znacznie wzrosła szerokość stosowanych pługów. To zrozumiała i uzasadniona tendencja, która wiąże się jednak z jedną niedogodnością. Im większa szerokość pługa, więcej korpusów, tym większy problem z precyzyjną orką w narożnikach pól. Mowa o charakterystycznym wzorku w kształćie litery Z, jaki owe pługi pozostawiają przy wejściu w glebę.
Rozwiązanie Kuhn, nazwane wymownie “kontrola sekcji” pozwala na pojedyncze opuszczanie korpusów płużnych. System jest sterowany elektrohydraulicznie, wykorzystując hydrauliczny układ zabezpieczenia przeciążeniowego. Kluczowe jest tutaj wykorzystanie danych lokalizacyjnych z systemu nawigacji GPS, który “podpowiada”, gdzie są granice pola i kiedy należy dany korpus opuścić. Układ rzecz jasna działa automatycznie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.