[ATR] Nowości agritechnica 2017

Agritechnica 2017 - GSI Hungary Flexwave Grain Silo Unloading System

Data publikacji:

Bardzo ciekawe i proste zarazem rozwiązanie zaprezentowała firma GSI Hungary.

W tym wypadku pomysłowość konstruktorów połączona ze względnie prostą koncepcją przełożyła się na użyteczność narzędzia. A mowa o systemie opróżniania silosów z płaskim dnem - Flexwave Grain Silo Unloading System.
Silosy z płaskim dnem oferują większą pojemność magazynową niż równej wielkości silosy lejowe. Jednak w ich przypadku problemem jest całkowite opróżnianie zbiornika, które w normalnych warunkach wymaga stosowania przenośników lub łopat i szczotek do zamiatania. Inżynierowie z GSI opracowali jednak poduszkę powietrzną, która rozwiązuje ten problem.
Poduszka jest zamontowana na dnie silosa. W momencie, gdy jest on zapełniony, w poduszce nie ma powietrza, jest ona płaska i nie zmniejsza pojemności magazynowej. Po grawitacyjnym opróżnieniu silosa resztki są również wysypywane w ten sam sposób dzięki dwóm pompowanym i podnoszącym się poduszkom. Najpierw pierwsza z nich napełniana jest powietrzem, a później druga.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.