Nowości

Agritechnica 2017 - Fruit-Tec Adolf Betz Darwin SmaArt

Data publikacji:

System Darwin SmaArt wyposażony w system kamer to nowe rozwiązanie zaprojektowane przez specjalistów firmy Fruit-Tec Adolf Betz.

Jest to konstrukcja zbudowana z myślą o sadownikach, a dokładniej o procesie mechanicznego przerzedzania kwiatów na drzewach owocowych. Celem tego procesu jest uregulowanie liczby owoców na drzewie. Elementem roboczym jest tutaj charakterystyczne wrzeciono, wyposażone w szereg elastycznych witek zrobionych z tworzywa sztucznego.
Do niedawna głównym problemem w mechanicznym przerzedzaniu kwiatów była ocena stopnia rozrzedzenia i dostosowania do niej prędkości pracy maszyny. Fruit-Tec rozwiązał ten problem, konstruując specjalną kamerę, która na drzewach znajdujących się przed jadącym ciągnikiem ocenia gęstość kwiatów i przekazuje dane do komputera pokładowego w czasie rzeczywistym. Korzystając z algorytmu rozrzedzania, komputer oblicza optymalną prędkość obrotową wrzeciona i steruje jednostką rozrzedzającą.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.