Nowości

Agritechnica 2017 - Fliegl/Pöttinger Counter SX

Data publikacji:

Drugi medal przyznano firmom Fliegl oraz Pöttinger za urządzenie o nazwie Counter SX (Fliegl) lub Pötpro Guide (Pöttinger). Counter SX to niewielka „puszka”, która montowana jest na konkretnej maszynie.

Producent określa ją mianem boi sygnalizacyjnej, która jednak oprócz zapisywania pozycji GPS gromadzi, oblicza i wysyła szereg innych informacji. Counter SX wyposażony jest w czujniki przyspieszenia i pochylenia, dzięki czemu jest w stanie ocenić czy maszyna jest w trakcie pracy, transportu czy też przerwy. Nadajnik GPS umożliwia zapisanie pozycji. W efekcie urządzenie jest w stanie automatycznie ustalić dokładny czas pracy, a np. w przypadku pras zbierających jest w stanie sporządzić dokładną mapę rozmieszczenia bel na polu.
Producent zaznacza, że Counter SX to także dobry system ochrony przed kradzieżą, śledzenia ruchu maszyn czy monitorowania temperatury. Dane przesyłane są za pomocą sieci Sigfox, która w naszym kraju jest niestety dostępna w bardzo ograniczonej formie na niewielkiej powierzchni, na południowym zachodzie kraju.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.