Nowości

Agritechnica 2017 - Fendt MARS

Data publikacji:

Jedną z najbardziej innowacyjnych i efektownych koncepcji zaprezentowanych przez producentów sprzętu rolniczego jest Fendt MARS.

Do tej pory większość nowości niemieckiego producenta dotyczyła ciągników, kombajnów czy sieczkarni. Tym razem bohaterem jest znacznie mniejsze urządzenie, robot. A dokładniej rój robotów, który pokazuje, że inżynierowie Fendta są wyjątkowo kreatywni.
MARS to skrót od mobile agricultural robot swarms, czyli w wolnym tłumaczeniu rój mobilnych robotów rolniczych. Ich przeznaczeniem jest wykonanie całkowicie autonomicznego zasiewu. Każdy robot wyposażony jest w jednostkę wysiewającą. Napęd elektryczny ma gwarantować pracę przyjazną dla środowiska naturalnego, a niewielka masa zapewniać znikome ugniatanie gleby. Całość nadzorowana jest elektronicznie za pomocą aplikacji zainstalowanej na tablecie lub za pomocą komputera w domu. Robot podczas wysiewu zapisuje dokładną pozycję wysianego nasiona zapewniając tym samym bardzo wysoką precyzję zabiegu. W zależności od potrzeb można korzystać z kilku bądź kilkudziesięciu, a nawet większej liczby robotów - wszystko zależy od areału.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.