Nowości

Agritechnica 2017 - Fendt - e100 Vario

Data publikacji:

O tym, że inżynierowie Fendta od lat pracują nad zastosowaniem napędu elektrycznego w rolnictwie, wiadomo już od dawna.

Tak jak New Holland koncentrował się na zbudowaniu ciągnika napędzanego wodorem lub później metanem, tak Fendt konsekwentnie podążał w stronę elektryczności. Efektem tych prac jest nagrodzony srebrnym medalem Fendt e100 Vario.
Fendt e100 Vario to nowy, kompaktowy ciągnik, w którym zrezygnowano z silnika spalinowego na rzecz napędu elektrycznego. Sercem modelu jest około 68-konny silnik elektryczny (50 kW) zasilany energią magazynowaną w litowo-jonowej baterii. 650-voltowa bateria ma pojemność ok. 100 kWh, co przekłada się na realny czas pracy wynoszący 4-5 godzin (przy założeniu wykonywania pracy o średnim natężeniu). Warto zaznaczyć, że ładowanie 80% baterii zajmuje ok. 40 minut. Producent podkreśla, że nowy ciągnik może współpracować z narzędziami elektrycznymi, jak i konwencjonalnymi urządzeniami roboczymi. Wszystko dzięki wyposażeniu go w tradycyjny WOM oraz układ hydrauliczny.
Nowy Fendt w ograniczonym zakresie będzie dostępny w 2018 r.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.