[ATR] Nowości agritechnica 2017

Agritechnica 2017 - Claas - Telematics Large Vehicles Alert System

Data publikacji:

Claas to kolejny z największych wygranych medalowego konkursu Agritechniki.

Oprócz złotego medalu, o którym pisaliśmy w numerze 17/18 atr express, Claas otrzymał również 4 srebrne medale. Jeden z nich przyznano za rozwiązanie, które w znaczny sposób może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach publicznych. Wszystko dzięki systemowi Telematics Large Vehicles Alert System. Pisząc w skrócie, jest to system ostrzegania samochodów osobowych i ciężarowych o tym, że na ich trasie przemieszcza się duża maszyna, czyli na przykład kombajn czy sieczkarnia.
System lokalizuje „gigantyczne” pojazdy i przesyła informację o ich pozycji i statusie do układów nawigacji samochodów. Dzięki temu kierowca wie, że na jego trasie pojawi się zaraz maszyna dużych rozmiarów. Warto podkreślić, że oprogramowanie Claasa ma charakter otwarty, zatem szeroka gama dostępnych na rynku systemów nawigacyjnych może uzyskać dostęp do danych udostępnianych przez system Claasa.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.