[ATR] Nowości agritechnica 2017

Agritechnica 2017 - Claas/Einböck/Bednar/Carre - CultiCam

Data publikacji:

Inne rozwiązanie zgłoszone przez Claasa to CultiCam. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to kolejny efekt pracy zespołowej.

Tym razem, w skład „zespołu” wchodziły firmy Einböck, Bednar, Carre oraz wspomniany Claas. CultiCam to kamera instalowana na pielnikach rzędowych.
Pomysłodawcy urządzenia wyszli z założenia, że w związku z rosnącą falą krytyki związaną ze stosowaniem środków ochrony roślin, skoncentrują swoje wysiłki w doskonaleniu rozwiązań mechanicznego zwalczania chwastów. CultiCam to system automatycznego sterowania kultywatorami stosowanymi w uprawach rzędowych. Jego głównym elementem jest wyposażona w dwa obiektywy kamera, która umożliwia przeprowadzenie precyzyjnego zabiegu mechanicznego zwalczania chwastów. W oparciu o trójwymiarowy obraz wychwytywany przez kamerę system podejmuje decyzję o ew. korekcji wychylenia ramy kultywatora. Ma w ten sposób zmniejszać liczbę błędów operatora.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.