[ATR] Nowości agritechnica 2017

Agritechnica 2017 - Claas Axion 900 Terra Trac

Data publikacji:

Ciągniki gąsienicowe o dużej mocy wyróżniają się świetnymi właściwościami trakcyjnymi, ale dość kiepskim komfortem jazdy po drogach publicznych przy dużej prędkości.

Z kolei ciągniki kołowe spełniają się w transporcie drogowym, ale poziom ugniatania gleby (mowa o mocarnych konstrukcjach) jest znacznie większy niż ma to miejsce w przypadku maszyn gąsienicowych. Claas postanowił rozwiązać ten problem, konstruując model Axion 900 Terra Trac.
Gąsienicowy układ jezdny Terra Trac to rozwiązanie dobrze znane użytkownikom kombajnów Claas. Stosowane jest od 20 lat w maszynach tej marki. Jednak po raz pierwszy zastosowano je w ciągniku rolniczym. W modelu Axion 900 Terra Trac na przedniej osi zastosowano koła, a na tylnej wspomniane gąsienice. Dzięki amortyzacji obu osi producent zapewnia, że komfort podróżowania jest znacznie większy niż w ciągnikach z trójkątnymi gąsienicami. Powierzchnia styku gąsienicy z podłożem jest również większa. Claas zapewnia, że nowy ciągnik przenosi ponad 450 KM mocy silnika na podłoże bez uszkodzenia gleby. Jednocześnie model ten nie przekracza ustawowego limitu szerokości na drodze.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.