Nowości

Agritechnica 2017 - Agrocom Polska SCDI

Data publikacji:

Wśród 29 nagrodzonych srebrnym medalem rozwiązań jest jedno opracowane przez Polaków. Firma Agrocom Polska Jerzy Koronczok zgłosiła do konkursu rozwiązanie o nazwie SCDI (Smart Crop Damage Identification, o którym więcej na s. 8-9), czyli system inteligentnej identyfikacji uszkodzeń roślin.

Jest to odpowiedź firmy na problem uszkodzeń roślin powodowanych przez zjawiska atmosferyczne, jak gradobicia, burze, intensywne opady, nocny mróz, zmiękczanie gruntu czy powodzie, a także przez dziką zwierzynę i polowania. Problem jednoznacznej oceny uszkodzeń bywa kością niezgody między kołami łowieckimi i rolnikami, utrudnia również współpracę z towarzystwami ubezpieczeniowymi.
Głównym elementem SCDI jest dron wyposażony w aparaturę rejestrującą. Najważniejsze informacje zapisane są na obrazie 3D wykonanym podczas przelotów na niskim pułapie. Zarejestrowane w ten sposób zdjęcia łączone są następnie z danymi LIDAR. Specjalne oprogramowanie napisane przez Grzegorza Kubicę automatycznie oblicza poziom uszkodzonych obszarów. Z systemu można korzystać podczas pracy, nie przeszkadza on podczas wykonywania zabiegów polowych.

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.