[ATR] Technika

Agritechnia 2019 - Forigo Roter Italia - system ModulaJet

Data publikacji:

Przykrywanie obsianej nasionami gleby folią z tworzywa sztucznego to popularny sposób zwalczania chwastów i przyspieszania wegetacji w uprawach rzędowych.

 Jednak przez otwory wykonywane w folii dla wschodzących roślin uprawnych mogą również wzrastać trudne do usunięcia chwasty. Tej wady nie ma innowacyjny system ModulaJet firmy Forigo Roter umieszczający nasiona w glebie pod folią. Nasiona są rozdzielane pneumatycznie, a następnie przyspieszane strumieniem powietrza i wstrzeliwane przez folię do gleby. Dzięki temu w folii powstaje tylko niewielki otwór tuż nad nasionami, który jest zbyt mały, aby umożliwić rozwój chwastów. Głębokość wysiewu nasion zależy od prędkości przepływu powietrza, a szybkość wysiewu i nakładanie folii są kontrolowane elektronicznie. System najlepiej sprawdza się w przypadku dużych nasion, takich jak kukurydza lub soja.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.