Technika

Agrinavia zgodnie z przepisami

Data publikacji:

Produkcja rolna warunkowana jest coraz bardziej licznymi i jednocześnie restrykcyjnymi przepisami w zakresie wykonywanych zabiegów agrotechnicznych, jak np. rozsiewanie nawozów oraz stosowanie środków ochrony roślin. Jest to podyktowane presją na ochronę środowiska oraz minimalizowaniem zawartości środków chemicznych przenikających do żywności. Dodatkowy aspekt ekonomiczny ma dziś jednak nie tylko związek z potencjalnymi grzywnami za nieprzestrzeganie przepisów. Rosnące szybko ceny chemii rolniczej skłaniają do szukania oszczędności w tym zakresie.

    Agrinavia zgodnie z przepisami

Nieprawidłowe dawkowanie podczas nawożenia oraz złe bilansowanie nie tylko obniżają plony, ale również generują nieefektywne zużycie drogich materiałów nawozowych i niestety przyczyniają się bezpośrednio do ograniczenia dopłat. W przypadku kontroli organów administracji państwowej takich jak WIOŚ czy PIORiN nieprawidłowa gospodarka nawozowa stwarza spore problemy.

Program Agrinavia Field pomaga w profesjonalny sposób dostosować się do polskich przepisów dotyczących nawożenia i w łatwy sposób tworzyć i kontrolować wykonanie planów azotowych włącznie z przygotowaniem odpowiedniego raportowania. Bycie na bieżąco ze zmieniającymi się regulacjami prawnymi i przepisami może być uciążliwe. Teraz jedno kliknięcie i można sprawdzić, czy stosowany środek ochrony roślin jest zarejestrowany do danej uprawy, czy też nie. Obszerne bazy danych programu dają pełne odpowiedzi na pytania związane z prowadzeniem oprysków.

W celu optymalizacji procesu planowania i przeglądania zadań stosowany może być moduł Karty Pracy. Zarządza on czasem wykonywania działań, zwiększając w ten sposób ogólną produktywność w gospodarstwie. Zadania można planować i przeglądać w czasie rzeczywistym w każdym miejscu, wystarczy zwykły tablet lub smartfon.

Sprawdzone dane 

Korzystając z oprogramowania firmy Agrinavia, rolnik może mieć pewność co do wiarygodności otrzymywanych danych, ponieważ są one na bieżąco aktualizowane i pochodzą ze stron Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Możliwości programu są bardzo duże. Agrinavia Field samodzielnie sprawdza, czy dany środek jest zarejestrowany w danej uprawie, poprawność dawki, wymaganą ilość zabiegów w sezonie oraz termin stosowania, ponadto podpowiada wszelkie potrzebne informacje np. optymalny odstęp między zabiegami.

Bardzo ważna jest możliwość tworzenia wymaganych przepisami raportów. Program samodzielnie tworzy pełen raport ewidencji zabiegów środkami ochrony roślin, wskazuje substancję czynną, numer zezwolenia i daje dostęp do odpowiedniej etykiety. Moduł sam też zbiera dane z wielu różnych źródeł, przez co użytkownik ma bardzo ułatwioną pracę.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.