[ATR] Aktualności Agrifac

Agrifac - Rewolucyjny tydzień

Data publikacji:

Wyjątkowy, spektakularny, pełen innowacji - tak można określić Agrifac Launch Week, czyli zorganizowany w lutym tydzień poświęcony prezentacji nowej fabryki firmy Agrifac w Steenwijk, a także innowacyjnym rozwiązaniom holenderskiego producenta tworzącym rewolucyjną koncepcję FEED Farming, czyli „Rolnictwa Potrzeb”. Według tej koncepcji w centrum uwagi znajduje się pojedyncza roślina na polu, a nie pole jako całość, co umożliwia ukierunkowaną i bardzo precyzyjną ochronę, dokarmianie i pielęgnację upraw.

To nowatorskie podejście jest wyrazem strategii firmy Agrifac, dla której podstawową wartość motywującą jej pracowników do produkcji coraz lepszych maszyn i poszukiwania innowacji jest „Jakość życia”, oznaczająca również coraz lepszą jakość żywności. Za swoją misję firma uważa pomoc rolnikom w produkcji dostatecznej ilości wartościowej i bezpiecznej żywności, przy jednoczesnym utrzymaniu kosztów pod kontrolą. A jest to możliwe dzięki zastosowaniu inteligentnych technologii i specyficznego podejścia do upraw, opartego na koncepcji NEED Farming, zakładającej m.in. rozpylanie bez żadnych strat dokładnie takiej ilości środka, jaka jest potrzebna i tylko tam, gdzie to jest konieczne.

Moc atrakcji...

Jak na wydarzenie tej rangi, odbywająca się od 5 do 10 lutego impreza miała oczywiście okazałą oprawę, także artystyczną, i pasjonujący program, zarówno podczas inauguracyjnej gali w teatrze miejskim w Steenwijk, jak i uroczystości otwarcia nowej fabryki Agrifac, a także w kolejnych, pełnych atrakcji dniach. Przygotowany dla ponad 1200 gości z ponad 26 krajów, w tym z Australii, Ameryki Północnej i Europy, głównie użytkowników i klientów Agrifac, program obejmował oprócz występów profesjonalne prezentacje oraz zwiedzanie nowoczesnej fabryki. Spotkanie w fabryce zwieńczył „wjazd” najnowszego opryskiwacza polowego Condor Endurance II, który w muzyczno-tanecznej oprawie został przed audytorium wciągnięty przez... strongmena Aleksa Veerbeeka, na co dzień jednego z pracowników firmy.
Otwarcie ostatniego dnia drzwi fabryki dla wszystkich zainteresowanych pozwoliło zapoznać się z innowacyjną techniką i koncepcją NEED Farming znacznie większej liczbie gości, których zjechało łącznie około 10 tysięcy, i którzy mieli również okazję m.in. spotkać się ze sponsorowanym przez Agrifac mistrzem tractorpullingu Manonem Koolsem i zobaczyć jego potężny ciągnik, zmierzyć się ze strongmenem Aleksem Veerbeekiem w przeciąganiu zaczepianego opryskiwacza Milan czy podziwiać opryskiwacz Condor wykonany z... klocków Lego.

...i innowacji

Koncepcja NEED Farming nie byłaby możliwa do zrealizowania bez innowacyjnych rozwiązań technicznych firmy Agrifac, zaprezentowanych podczas lutowej imprezy, które znalazły zastosowanie w maszynach tego producenta. Cała technologia opiera się na nowym systemie AiCPlus ze zintegrowaną sztuczną inteligencją, który za pomocą kamer umieszczonych bezpośrednio na belce opryskowej „obserwuje” rośliny, uczy się oraz interpretuje wyniki, co pozwala uruchomić pozostałe, wykonawcze elementy systemu. Dzięki danym z AiCPlus, bez potrzeby ich przetwarzania na zewnątrz, każda dysza aplikuje zoptymalizowane dawki za pomocą DynamicDosePlus - kolejnego systemu realizującego koncepcję NEED Farming, fizycznie dostosowującego dawki aplikowane przez poszczególne rozpylacze do rzeczywistych potrzeb każdej rośliny indywidualnie, oczywiście z dokładnością, na jaką pozwala rozstaw dysz na belce.
Oprócz DynamicDosePlus, który zapewnia najwyższy możliwy stopień precyzji oprysku według koncepcji NEED Farming, zaprezentowano cały szereg innych rozwiązań, wspomagających zabiegi precyzyjnej ochrony razem z DynamicDosePlus lub niezależnie. Wśród nich są m.in. takie systemy, jak StrictSprayPlus, który zapewnia sterowanie na poziomie pojedynczego rozpylacza i czuwa, aby z każdego wydatek na ha był zawsze taki sam jak ustawiony (np. podczas oprysku po łuku skrajne dysze na zewnętrznym ramieniu belki, pokonujące większą drogę, wypryskają więcej cieczy, aby zapewnić takie samo pokrycie powierzchni), StrictHeightPlus - system kontroli wysokości belki nad uprawą, SmartDosePlus - system przygotowywania cieczy opryskowej w liniach zasilających rozpylacze, dzięki czemu w zbiorniku głównym jest tylko czysta woda, czy wreszcie EcoTronicPlus II - najnowszy terminal sterujący w podłokietniku, jeszcze bardziej ergonomiczny, przejrzysty i intuicyjny od poprzedniego.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.