[ATR] Aktualności Agrifac

Agrifac - Inteligentny oprysk

Data publikacji:

Kolejny przystanek na mapie europejskiego cyklu pokazów Need Farming Demo Tour ’19 firmy Agrifac miał miejsce 10 października w miejscowości Trląg, w Kujawsko-Pomorskiem. Tam po raz pierwszy w Polsce zaprezentowano zalety opryskiwacza samojezdnego Agrifac Condor Endurance II, który śmiało może aspirować do miana inteligentnej maszyny, radzącej sobie m.in. z szybką i bezproblemową identyfikacją i rozpoznawaniem chwastów.

Agrifac Condor Endurance II ma zbiornik o pojemności 8 tys. l i belkę roboczą J-Boom o szerokości od 24 do 55 m.
Opryskiwacz ma zespół jezdny wyróżniający się hydrauliczną kontrolą rozstawu kół w zakresie od 200 do 300 cm i wysokim prześwitem - 140 cm. Zapewnia także wyjątkową stabilność, również z pełnym zbiornikiem i przy dużej prędkości (naocznie przekonaliśmy się o możliwości poruszania się w transporcie z prędkością rzędu 65 km/h) dzięki układowi zawieszenia StabiloPlus – (zawieszenie tandemowe) i pneumatycznym resorom, redukującym kołysanie się maszyny, co zapobiega falowaniu cieczy w zbiorniku i wspomaga system zawieszenia belki BalancePlus. Rozłożone, wzmocnione belki J-Boom pozostają stabilne nawet podczas jazdy po wyboistym polu z prędkością 35 km/h.
Agrifac w układzie cieczowym postawił na system recyrkulacji cieczy GreenFlowPlus. Podstawową zaletą tego systemu jest praktycznie całkowite wyeliminowanie resztek. W rezultacie nie jest już konieczne rozcieńczanie resztek, a układ cieczowy wystarczy jedynie przepłukać, co odbywa się automatycznie. Poza tym, dzięki stałej cyrkulacji cieczy w układzie aż po same głowice, wyeliminowano m.in. efekt „parasola”, czyli nierównomiernej strefy oprysku na początku nowego przejazdu.

Rewolucja w precyzji

Nie to jednak przesądza o przeniesieniu czynności oprysku w zupełnie inny wymiar. Prawdziwą rewolucję stanowi system kamer AiCPlus. Zamontowane na belce roboczej kamery RGB przetwarzają i analizują obrazy roślin (na podstawie tworzonych algorytmów) w poszukiwaniu chwastów, przez co środki ochrony roślin zostają wykorzystane tylko w przypadku ich wystąpienia w uprawie. Poza tym nowy opryskiwacz samojezdny firmy Agrifac oferuje system DynamicDosePlus, który pozwala na zindywidualizowanie opryskiwania roślin, co minimalizuje zużycie cieczy roboczej. Dzieje się to na podstawie mapy aplikacyjnej, dzięki której maszyna jest w stanie dostosować dawkę cieczy np. do wielkości opryskiwanych roślin. Trzecim filarem zapewniającym jak najoszczędniejsze gospodarowanie środkami ochrony roślin jest system StrictSprayPlus, który daje możliwość rozpylania cieczy z odpowiednią dawką podczas jazdy na zakrętach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.