[ATR] Technika

Agrex - Nawożenie po włosku

Data publikacji:

Bogata oferta tarczowych rozsiewaczy nawozów włoskiej firmy Agrex, dostępnych na naszym rynku w sieci sprzedaży firmy Farm-Trade, powinna zadowolić zarówno rolników poszukujących prostego, solidnego i łatwego w obsłudze sprzętu na mniejsze areały, jak i właścicieli dużych gospodarstw czy firm usługowych, oczekujących od maszyn najwyższej precyzji i stopnia zautomatyzowania zabiegów.

Rodzinę dwutalerzowych rozsiewaczy polowych Agrex otwierają zawieszane kompaktowe modele XDA i XPS o szerokości roboczej od 12 do 24 m i ładowności do 1,5 t, ze zbiornikami na 500 do 1500 l nawozu, skrojone pod potrzeby mniejszych i średnich gospodarstw rodzinnych. Ofertę kompaktów uzupełniają rozsiewacze specjalistyczne Vigne (500 i 750 l) do sadów, winnic itp. upraw, umożliwiające nawożenie rzędów w rozstawie od 1,5 do 5 m (wyposażenie rzędowe jest także dostępne dla modeli XDA i XPS). Na większe areały Agrex poleca natomiast profesjonalne maszyny z serii Ferti, Ferti-S i Ferti-W, a także zaczepiane Max, Max-T i Magnum Pro. Niezależnie od serii maszyny powstają z podzespołów i materiałów najwyższej jakości, a także zwracają uwagę wyjątkowo trwałą powłoka malarską, wykonywaną w procesie AVS obejmującym lakierowanie elektroforetyczne oraz proszkowe.

Precyzyjne i wydajne

Seria Ferti obejmuje modułowe rozsiewacze o ładowności maksymalnej 3,8 t oraz pojemności 1,5; 2,4 i 3,2 tys. l, powiększanej nadstawami. Maszyny mają w standardzie ręczną regulację dawki oraz hydraulicznie otwierane/zamykane zasuwy odcinające wysyp nawozu (niezależnie) na tarcze ze stali nierdzewnej. Szerokość roboczą od 12 do 32 m lub 36 m zapewniają wymienne (36 m), nierdzewne łopatki z szybkim przestawianiem. Maszyny umożliwiają również późne dokarmianie, dzięki regulacji przechyłu ze wskaźnikiem kąta, a wyposażenie można uzupełnić m.in. o komputer sterujący (Ferti-S) i opuszczane kierownice do nawożenia granicznego.
Automatyczne dostosowanie dawki nawozu do prędkości jazdy zapewniają rozsiewacze Ferti-W, dzięki serwomechanizmowi regulującemu dozowanie. Precyzyjną pracę umożliwia zintegrowany z ramą system ważenia, który dzięki wbudowanemu inklinometrowi jest niewrażliwy na przechył rozsiewacza na stoku. Zależnie od zastosowanego komputera maszyny mogą również współpracować z systemem GPS, co pozwala nawozić zgodne z mapami zasobności (produktywności) pola.

Na kołach

Na większych areałach sprawdzą się rozsiewacze zaczepiane Max i Max-T oraz Magnum Pro na podwoziach o dopuszczalnej prędkości 40 km/h. Modele Max mają pojemność 3,5 lub 5 m³ i szerokość roboczą 12-24 m, a Magnum - 8,5 m³ i szerokość pracy 12-36 m. Uniwersalne rozsiewacze Max umożliwiają rozprowadzanie również lekkich produktów wilgotnych i obojętnych nawozów organicznych na szerokość do 15 m. W wyższej i węższej wersji T, o szerokości roboczej do 28 m, rozsiewacze Max służą natomiast do późnego dokarmiania roślin.
Maszyny zaczepiane mają talerze ze stali nierdzewnej, z regulowanymi łopatkami, oraz taśmowy przenośnik podłogowy, napędzany hydraulicznie (Magnum, Max) lub od koła zgrzebłowego dociskanego do koła jezdnego (tylko Max), co zapewnia dawkowanie proporcjonalne do prędkości jazdy. Wersje hydrauliczne maszyn mogą być wyposażone w komputer, kompatybilny ze standardem Isobus, umożliwiający pełną automatyzację zabiegu.
Agrex oferuje również dwukołowe podwozia do rozsiewaczy zawieszanych, umożliwiające ich współpracę z ciągnikami o mniejszym udźwigu, które można dodatkowo doposażyć w hydrauliczny żuraw załadunkowy.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.