[ATR] Technika agremo

Agremo - Dla gospodarstw i elewatorów

Data publikacji:

Produkowane przez firmę Agremo uniwersalne suszarnie podciśnieniowe typu SUP znajdują zastosowanie głównie w średnich i dużych gospodarstwach rolnych, ale sprawdzają się również w zbożowych bazach magazynowych. Mogą być wykorzystywane do suszenia zbóż konsumpcyjnych i paszowych, rzepaku, kukurydzy, gryki, jęczmienia browarnianego, strączkowych, słonecznika, a także materiału siewnego.

Suszarnie mają modułową, samonośną konstrukcję obejmującą komorę zasypu, zespół segmentów suszących, zespół segmentów chłodzących oraz komorę wybierania. Niezbędne do ich pracy podciśnienie wytwarzają zamontowane w tylnej części kolumny suszarniczej osiowe wentylatory ssące o dużej wydajności. Równomierny przepływ surowca przez kolumnę suszarniczą oraz optymalny rozkład strumienia powietrza suszącego w urządzeniu zapewnia wysoką efektywność suszenia oraz eliminuje zjawisko skraplania pary wodnej w kolumnie.

Praca automatyczna

Suszarnie SUP wykonane są z blach ocynkowanych lub ocynkowanych z dodatkiem stopów aluminiowych. W podstawowej ofercie jest 6 modeli o pojemności zasypowej od 20,5 do 66,5 m³ i ładowności od 15,4 do 49,9 t (przy gęstości materiału 0,75 t/m³) oraz zainstalowanej maksymalnej mocy cieplnej od 485 do 2443 kW i elektrycznej od 13,1 do 44,1 kW. Zależnie od modelu orientacyjna wydajność suszenia fizjologicznie dojrzałego i czystego ziarna przy pracy ciągłej (temperatura suszenia 95°C; otoczenia  powyżej 16°C; wilgotność względna 65%) wynosi dla zbóż od 6 do 28,5 t/h (spadek wilgotności z 19 do 15%), dla rzepaku - od 3 do 14,3 t/h (z 13 do 7%), a dla kukurydzy - od 1,9 do 8,3 t/h (30 do 15%). 
Urządzenia mogą współpracować zarówno z nadmuchowym piecem grzewczym, jak i wymiennikiem ciepła oddzielającym spaliny od powietrza suszącego, dzięki czemu suszone w ten sposób ziarno spełnia normy UE i HACCP dla materiału konsumpcyjnego. Poprzez przełączenie komory spalania z grzania wymiennikowego na grzanie bezpośrednie, wymiennik ciepła również zapewnia możliwość wykorzystania do suszenia 100% energii cieplnej. 
Pracę instalacji nadzoruje układ sterowania składający się z szafy zasilającej ze sterownikiem mikroprocesorowym i odpowiednim oprogramowaniem, z zespołu czujników zasypu i temperatury oraz z instalacji elektrycznej. Parametry robocze są monitorowane na bieżąco, co pozwala na ciągłą pracę urządzenia w trybie w pełni automatycznym oraz zapewnia stabilność procesu suszenia i bezpieczeństwo użytkowania. W opcji dostępne są m.in. przenośniki do zasypu i odbioru materiału z suszarni, urządzenia do odpylania powietrza (aspiratory, cyklowentylatory), systemy tłumienia hałasu oraz izolacja termiczna zmniejszająca straty energii.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.