Agregaty na hektary

Agregaty na hektary

W przedsiewnej uprawie krótkie terminy agrotechniczne i duże areały wymagają rozwiązań zapewniających wysoką wydajność powierzchniową. Jeśli gospodarstwo dysponuje odpowiednią siłą pociągową, a ma do obrobienia wiele hektarów, może postawić na agregaty o większej szerokości roboczej, których na rynku nie brakuje. Prezentujemy oferty kilku wybranych producentów polskich i zagranicznych w segmencie zębowych kombinacji uprawowych o dużej szerokości.

Agregaty zębowe przygotowujące glebę do siewu w jednym przejeździe mają budowę wielobelkową i są z reguły dość długie. Ich bogate wyposażenie tworzy kilka stref roboczych, umożliwiających równoczesne wykonanie różnych zabiegów, zapewniających przygotowanie optymalnego „łoża siewnego” z gruzełkowatą strukturą wyrównanej wierzchniej warstwy gleby.

Bomet Coma

Firma Bomet z Węgrowa należy do grupy polskich producentów szerokiej gamy maszyn uprawowych o szerokości roboczej nieprzekraczającej 5 m. Wśród nich najbardziej rozbudowane są agregaty przedsiewne Coma o szerokości 3,2; 3,6; 4,2 i 4,6 m, dostępne w wersji zawieszanej i półzawieszanej. Maszyny są przeznaczone do przygotowywania do siewu gleby po orce podczas jednego przejazdu, służą też do kruszenia brył, niszczenia skorupy gleb oraz niszczenia chwastów i mieszania nawozów mineralnych z glebą.
Agregaty Coma składają się z kultywatora zębowego i tylnego 1- lub 2-rzędowego wału strunowego. Sprężyste zęby kultywatora, w liczbie 10 na metr szerokości roboczej. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 01/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Redakcja ATR

Reklama
Powiązane artykuły