Nowości Uprawa i siew

Agregat uprawowo-siewny Ultima CS Köckerlinga z nową redlicą TC

Data publikacji:

Na targach Agritechnica 2023 firma Köckerling zaprezentowała m.in. nową redlicę do siewu bezpośredniego, przeznaczoną dla agregatu uprawowo-siewnego Ultima CS.

    Agregat uprawowo-siewny Ultima CS Köckerlinga z nową redlicą TC

Agregat uprawowo-siewny Köckerling Ultima cieszy się reputacją niezawodności praktycznie w każdych warunkach. Został on wypróbowany i doceniony przez profesjonalne gospodarstwa od lat, służąc do skutecznego siewu rzepaku, zbóż, bobiku, grochu, a nawet kukurydzy. Zapewnia doskonałe plony przy minimalnych kosztach użytkowania. Ultima CS stanowi kontynuację cenionej serii Ultima, poszerzając gamę siewników o modele o szerokościach 3; 4 i 6 m.

Ultima CS z nowym zębem

Agregat Ultima oferuje teraz opcję wyposażenia nie tylko w standardowe ostrza o długości 60 mm, lecz także w bardziej innowacyjne wersje TC (tzw. cienkie redlice). Charakterystyczną cechą ostrza TC jest minimalne zakłócanie struktury gleby podczas procesu siewu. Jest to efekt działania redlicy TC o szerokości 15 mm, która otwiera bardzo wąską szczelinę, umożliwiającą precyzyjne rozmieszczenie w niej nasion. Aby osiągnąć pożądaną dokładność siewu, nowy ząb wyposażony jest w specjalną rurkę siewną, kierującą nasiona bezpośrednio do tej wąskiej szczeliny.

Wartością dodaną nowej redlicy TC jest szczególnie zauważalna skuteczność podczas siewu bezpośredniego. Redlica praktycznie nie wpływa na ruch w glebie, a nasiona są bezpiecznie umieszczane w ziemi dzięki zębom, eliminując jednocześnie ryzyko wpychania pozostałości pożniwowych do rzędu nasion. Pozostałości roślinne na powierzchni nie są usuwane, co skutecznie zasłania rząd wysianych nasion. Tym samym wilgoć zatrzymywana jest w glebie, a ryzyko erozji jest minimalizowane. Nawet przy wysokich prędkościach roboczych, każdy ząb działa niezawodnie i precyzyjnie.

Dla zapewnienia długiej żywotności ostrzy TC, ich końcówki są wyposażone w dwie płytki z węglika wolframu. Zawsze istnieje również możliwość zamiany ostrza TC na standardową końcówkę ostrza o średnicy 60 mm.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.