[ATR] Technika horschagregaty uprawowe

Agregat Horsch Cruiser 12XL oraz siewnik Serto 12 SC - Duet na hektary

Data publikacji:
siewnik Serto 12 sc
Agregat Horsch Cruiser 12XL

Testy maszyn na dużych areałach w polowych warunkach roboczych to bez wątpienia najbardziej rzetelna forma prezentowania sprzętu. W ten właśnie sposób przekonywała ostatnio do swoich produktów firma Horsch, która udostępniła do kilkunastu pokazów w gospodarstwach wielkoobszarowych w całym kraju swoje dwie 12-metrowe maszyny o bardzo dużej wydajności - agregat Cruiser 12XL oraz siewnik Serto 12 SC.

Obie dedykowane na największe areały maszyny potwierdziły wyjątkowy potencjał wydajności, przy zachowaniu wysokiej jakości pracy. Siewnik Serto 12 SC podczas siewu rzepaku ozimego z prędkością od 11 do 16 km/h, zależnie od warunków, uzyskał wydajność powierzchniową powyżej 10 ha/h. Z kolei agregat Cruiser 12 XL, pracując z prędkością ponad 12 km/h, zapewnił w płytkiej uprawie przedsiewnej na 7,5 cm wydajność od 12 do 14 ha/h.

Do płytkiej i średniej

Służący do płytkiej i średniej uprawy na głębokość do 15 cm agregat Cruiser 12 XL współpracował z flagowym ciągnikiem Claas Xerion 5000 o mocy maks. 390 kW/530 KM, co zadowalało prawie 14-tonową maszynę Horscha, wymagającą 370 kW/500 KM.
Agregat ma konstrukcję 6-belkową i obrabia ściernisko oraz glebę na długim odcinku, bardzo intensywnie mieszając i rozprowadzając resztki roślinne. Jest wyposażony w 81 zębów sprężynowych Horsch o sile wyzwalającej 150 kg i skoku 20 cm, zakończonych wąskimi redlicami HM o szerokości 5, 8 lub 10 cm. Bardzo płytką uprawę zapewniają redlice skrzydełkowe (gęsiostopki) o szerokości 20 cm, dobrze podcinające glebę na całej powierzchni. Za sekcją zębów pole wyrównuje i wtórnie ugniata podwójny wał RollPack o średnicy 550 mm i nacisku ok. 130 kg/m szerokości. Za utrzymywanie głębokości roboczej odpowiadają przednie. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj wydanie specjalne atr express 20/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.