Nowości Uprawa i siew

Agregat APV GP 600 M2 do pielęgnacji użytków zielonych 

Data publikacji:

Dla uzyskania wysokiego plonu oraz optymalnej jakości paszy ważna jest skuteczna pielęgnacja użytków zielonych. Agregat Grunlandprofi GP 600 M2 firmy APV nadaje się do tego idealnie. Umożliwia zarówno rekultywację, jak i zakładanie użytków zielonych, przygotowanie gleby pod wysiewy, uprawę poplonów na ściernisku oraz regulację zachwaszczenia. Kompaktowa konstrukcja agregatu pozwala na jego zastosowanie również na dużych obszarach, co okazuje się ważną zaletą dla rolniczych grup producenckich i firm usługowych.

    Agregat APV GP 600 M2 do pielęgnacji użytków zielonych 

 Nowy model GP 600 M2 o masie całkowitej 4800 kg oferuje szerokość roboczą 6 m. Do agregacji wymaga ciągnika o mocy 120 KM, a jego sprzężenie odbywa się poprzez TUZ kat. III N. Konstrukcyjnie agregat GP 600 M2 zawiera połączoną bronę i wał oraz posiada od 2 do 4 rzędów zębów. W przypadku zębów 12 mm, przy rozstawie 75 mm jest ich 80 sztuk, zębów 8 mm z rozstawem 50 mm jest 120. Takie połączenie zapewnia najlepszą pielęgnację darni, lecz ważnym aspektem są także liczne możliwości ustawień agregatu.

Indywidualnie regulowana jest intensywność pracy rzędów brony dla uzyskania wysokiej precyzji w zależności od różnych warunków glebowych - za pomocą korby można ustawić wysokość włóki. Agresywność pracy zębów regulowana jest natomiast mechanicznie i nie ma tutaj potrzeby stosowania dodatkowych narzędzi. Wystarczy proste wsunięcie sworznia w otwór.

Głębokość roboczą nastawia się z wykorzystaniem siłownika hydraulicznego, HydroClipów wału lub dwóch kół kopiujących. Intensywność bronowania może być też regulowana na bieżąco, nawet podczas jazdy, poprzez zmianę wysokości podnoszenia dolnych cięgieł. Można więc uzyskać stan wzmożonego bronowania i napowietrzania, jak i również delikatnej renowacji użytków zielonych. Segmenty wału o średnicy 410 mm ułożone są w jednej linii, by umożliwić zawracanie i manewrowanie.

Rama agregatu została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwić montaż pneumatycznego siewnika APV o pojemności od 500 do 800 l. Można zastosować ją z siewnikiem pneumatycznym PS 500 M2 - PS 800 M1 z dmuchawą elektryczną lub hydrauliczną. Wszystko odbywa się podczas jednego przejazdu: wyrównanie, bronowanie, siew i ugniatanie wałem. Maksymalna oszczędność czasu i pieniędzy.

Pełne wyposażenie w standardzie

Aktualnie agregat GP 600 M2 jest dostępny wyłącznie w wersji Full Edition. Oferowany jest z hydraulicznie regulowanym wałem zębatym, resorowaną włóką wyrównującą, dwuprzewodowym hamulcem pneumatycznym, hamulcem postojowym, podświetlanymi tablicami ostrzegawczymi i zestawem z siewnikiem pneumatycznym z 8 wyjściami i płytkami rozsiewającymi, modułem sterującym, hydraulicznym przełącznikiem ciśnienia oraz czujnikiem GPS.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.