[ATR] Aktualności AGCOFendt

Agravis Technik Polska - Nowy gracz na rynku

Data publikacji:
traktor

Znane produkty, ale nowe przedsiębiorstwo i zespół na rynku polskim. W taki sposób podczas wrześniowych targów Agro Show prezentował się nowy gracz na rynku techniki rolniczej w naszym kraju – firma Agravis Technik Polska. Jakie będą pierwsze i kolejne kroki dystrybutora marek Fendt i Valtra na terenie województw: wielkopolskiego, łódzkiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego? O tym w rozmowie z Grzegorzem Antosikiem mówi Jörg Denekas, prezes zarządu Agravis Technik Polska.

Na początek proszę powiedzieć, czy myśląc o rynku polskim, to AGCO zgłosiło się do firmy Agravis, czy też była to Państwa inicjatywa?
Wiemy, że tworząc nową sieć sprzedaży produktów Fendt w Polsce, koncern AGCO już od pewnego czasu szukał dobrych dilerów. Firma Agravis znalazła się wśród nich, a że bardzo dobrze współpracujemy ze sobą w Niemczech, przedstawiciele koncernu skontaktowali się z nami, zachęcając do podjęcia działalności także na rynku polskim.

Skoro wspomniał Pan o firmie Agravis w Niemczech, proszę o nakreślenie w kilku zdaniach profilu firmy.
Agravis pracuje w Niemczech w całym sektorze rolniczym. Specjalizujemy się w branży produkcji roślin, żywienia zwierząt, agrotechniki i ogrodnictwa. Mamy również swoją ofertę dla sektora energetycznego i budowlanego. Łącznie Agravis zatrudnia ponad 6,5 tys. pracowników, a cała spółka generuje obroty na poziomie ok. 7 mld euro. Jeśli zaś chodzi o część zajmującą się maszynami rolniczymi, to w tej gałęzi pracuje ponad 2,5 tys. pracowników, a handel nimi przynosi ok. 900 mln euro rocznie.

Skąd zatem Państwa decyzja, aby swoich sił spróbować w Polsce?
Widzimy doskonale, jak „rośnie” koncern AGCO. Naszą dewizą jest rówież rozwój, dlatego szukamy potencjalnych miejsc. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj wydanie specjalne atr express 20/2018
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.