Aktualności

Agrarada w grupie Grimme

Data publikacji:

Firma Agrarada, z siedzibą w Brzezimierzu pod Wrocławiem, zmieniła właściciela - od 15 czerwca br. należy do Grupy Grimme. Przedsiębiorstwo założone w 1999 r. przez Johana Kruijthoffa od początku swojej działalności specjalizowało się w handlu maszynami do ziemniaków, warzyw i buraków. 

    Agrarada w grupie Grimme

    DCIM\100MEDIA\DJI_0333.JPG

Co ciekawe, pierwszym dostawcą Agrarady była właśnie firma Grimme. – Polska jest jednym z najważniejszych obszarów upraw w Europie. Ten krok pozwala nam wzmocnić naszą pozycję na rynku – mówi Sebastian Talg, dyrektor naczelny fabryki Grimme. – Klienci z Polski i z Ukrainy mogą nadal liczyć na kompetentną sprzedaż, niezawodny serwis i szybkie zaopatrzenie w części zamienne. Wszystkim pracownikom przedstawimy ofertę przejęcia – dodaje dr Michael Tönnies, dyrektor naczelny Grupy Grimme.

– Włożyliśmy sporo energii i serca w to przedsiębiorstwo i cieszy nas, że Grimme zamierza to kontynuować i dalej rozwijać. Nasi pracownicy znają firmę Grimme i wiedzą, że mogą optymistycznie patrzeć w przyszłość – podkreślają z kolei założyciel Agrarady Johan Kruijthoff i jego wspólnik Arkadiusz  Brzyski.

Marka Grimme jest obecna na rynku polskim od ponad 40 lat. Od 2010 r. w naszym kraju działa spółka Grimme Polska z siedzibą w Środzie Wielkopolskiej. Firma zatrudnia obecnie 8 osób i wspiera partnerów handlowych i serwisowych na miejscu, a także pełni funkcję łącznika między zakładem w Damme i Partnerami Premium.

Spółka Agrarada została założona w 1999 r. przez Holendra Johana Kruijthoffa, który już wcześniej był zaangażowany w uprawę ziemniaków w swoim kraju. Jeden z pierwszych pracowników, Arkadiusz Brzyski, został w 2004 r. wspólnikiem w firmie. Dzisiaj Agrarada zatrudnia 20 pracowników, a od 2017 r. firma oferuje również sprzedaż online części zamiennych. Od roku 2000 Agrarada sprzedaje maszyny rolnicze na Ukrainę i utrzymuje tam od 2019 r. oddział w Korczowie koło Lwowa.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.