Aktualności

Agrarada - Dwie dekady na rynku

Data publikacji:

Grudzień br. w dolnośląskiej firmie Agrarada stoi pod znakiem jubileuszu 20-lecia. Ten ceniony dostawca nowoczesnej techniki rolniczej rozwija się równolegle wraz ze wzrostem całego sektora rolniczego w Polsce. Od 2017 r. posiada unikatowy na rynku sklep internetowy z częściami do maszyn rolniczych.

Firma Agrarada została w 2000 r. dystrybutorem marki Grimme. Polscy producenci ziemniaków byli w tych latach słabo zmechanizowani. W tym okresie pojawiło się duże zapotrzebowanie na używane maszyny służące do produkcji ziemniaków. Co tydzień pełne ciężarówki z transportem ruszały z zachodu na wschód. Było to nie małe wyzwanie, aby załadować je wykorzystując każde wolne miejsce. Z czasem sprzedaż zaczęła się powiększać o nowe maszyny ze znakiem Grimme. Asortyment produktów został rozszerzony o technologię do nawadniania marki Ferbo, technologię Holaras do upraw cebuli, wywrotki Vaia i wiele innych. Od 2008 r. polscy rolnicy mają możliwość otrzymania dotacji unijnych na inwestycje dot. zakupu maszyn rolniczych. Z tego powodu uprawa ziemniaków i warzyw w Polsce szybko osiągnęła wysoki poziom. Sytuacja ta zapoczątkowała rozwój eksportu mało używanych polskich maszyn poza teren Europy. Dzięki budowie nowego warsztatu i magazynu w 2014 r. maszyny mogą być poddane dokładniejszym zabiegom konserwacyjnym. Magazyn firmowy posiada na stanie ponad 9000 części zamiennych.

Sklep internetowy - jedyny w swoim rodzaju

W 2017 r. firma Agrarada zainwestowała w unikalny wielojęzyczny sklep internetowy. Nacisk kładzie się tu na części do maszyn wykorzystywanych w sektorze upraw ziemniaków i warzyw. Od asortymentu sadzarek i siewników po systemy nawadniające, wywrotki i sprzęt przeznaczony do zbiorów m.in. kombajny i kopaczki. Sklep oferuje szeroki asortyment części do sprzętu Grimme oraz pozostałych marek w ofercie. Firma zapewnia szybką ich dostawę do klienta docelowego.
Agrarada z siedzibą w południowo-zachodniej części Polski, w pobliżu Wrocławia, została założona 15 grudnia 1999 r., i posiada własną sieć handlową podzieloną na działy sprzedaży maszyn, części zamiennych i serwisu. Właściciele firmy Arkadiusz Brzyski i Johannes Kruijthoff cały czas aktywnie uczestniczą w życiu firmy i warto wspomnieć, że są z nią związani od początku istnienia. Przedsiębiorcy oczekują, że polski sektor rolny będzie w najbliższych latach nadal silnie się rozwijał w zakresie profesjonalizacji, jak i powiększenia skali upraw ziemniaków i warzyw.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.