Aktualności

AGCO/Valtra - Nowa "Aśka"

Data publikacji:

W dniach 31.05-01.06 w Holandii odbyła się premiera czwartej generacji ciągników Valtra serii A. Nowe modele napędzane są wysokoprężnymi silnikami AGCO Power Stage 4 o pojemności 3,3l (trzy najmniejsze modele) lub 4,4l (cztery największe) z zupełnie nowymi systemami wtryskowymi common rail.

    traktormężczyznatraktormężczyznaterminal, elektronika

Zakres mocy nowej serii zaczyna się od 75KM, a kończy na 130KM, co w połączeniu z trzema dostępnymi rozmiarami podwozi czyni ciągnik bardzo uniwersalnym w zastosowaniu. Ciągniki wyposażone są w skrzynię biegów HiTech oferując 12 biegów do przodu i tyle samo do tyłu. W opcji dostępne są również dodatkowe biegi pełzające, pozwalające na jazdę z prędkością 90m/h przy 1400 obr/min. Dzięki nowemu, elektrycznie sterowanemu podnośnikowi AutoControl, udźwig tylnego TUZ wynosi aż 5,2 tony. Wydajność hydrauliki, do 98 l/min, pozwala wykonywać prace nawet z większym ładowaczem. Nowe ciągniki mogą być wyposażone maksymalnie w trzy zawory hydrauliczne, a w opcji dostępne jest również sterowanie przepływem oleju.

SmartTouch – dla wygody operatora

Kolejną premierą podczas prezentacji był kompletnie nowy podłokietnik SmartTouch, który łączy w sobie wszystkie funkcje jakie mogą być wykorzystywane w ciągniku, m.in.: wielofunkcyjna dźwignia jazdy, sterowanie zaworami, tylnym TUZ i WOM. Podłokietnik posiada również dotykowy, 9-calowy ekran, a wszystkie funkcje znajdują się w zasięgu ręki operatora. Terminal SmartTouch został zaprojektowany tak, aby umożliwić szybki dostęp do aktualnie potrzebnych funkcji, np. parametrów pracy ciągnika, zarządzaniem na uwrociach U-Pilot, systemu nawigacji satelitarnej Auto-Guide czy innych opcji rolnictwa precyzyjnego. Nowy podłokietnik można również zaprogramować dla nieograniczonej liczby operatorów (profili użytkowników), co znacznie ułatwia pracę, gdy ciągnikiem nie pracuje tylko jedna osoba.
Sebastian Karasiewicz – od maja pełniący funkcję product managera odpowiedzialnego za ciągniki Valtra na terenie Polski – Nowa Valtra 4 generacji to nie jest poprzednia seria 3 po liftingu – to jest całkowicie nowy ciągnik. Nowa generacja silników (3 i 4-cylindrowe), czterozaworowe z mokrą tuleją z podparciem środkowym tłoka – to co zawsze wyróżniało ciągniki Valtra. Najmniejszy model A74 posiada EGR (układ recyrkulacji spalin), pozostałe 6 modeli jest wyposażone w moduły katalizatorów. Jeśli chodzi o przekładnie to we wszystkich modelach mamy 6 biegów głównych i 2 zakresy na każdym, co jest szczególnie istotne jeśli jest potrzeba jednoczesnej zmiany zakresu i biegu – w tym momencie wykorzystujemy cały czas jeden bieg a regulujemy zakresami, np. w transporcie. W przypadku wszystkich modeli 4-ocylindrowych mamy dwie pompy hydrauliczne o łącznym wydatku 98 l/min, przy czym jeśli nie potrzebujemy aż takiej wydajności hydrauliki możemy jedną z nich wyłączyć, np. przy transporcie przy prędkości pow. 30 km/h jedna pompa automatycznie się rozłącza. Jak wiadomo, w Polsce najbardziej popularne ciągniki pod względem ilości sprzedaży to segment 80-120KM, w który nasza nowa seria A się doskonale wpisuje. Można powiedzieć, że właśnie tej klasy i mocy ciągnika brakowało w naszej ofercie, więc teraz uważam, że mamy ogromne pole do popisu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.