[ATR] Aktualności AGCO

AGCO - Prasy i przyczepy Lely przechodzą do historii

Data publikacji:
fabryka

Koncern AGCO poinformował, iż w marcu 2020 r. w fabrykach w Wolfenbüttel oraz Waldstetten (obie Niemcy) zakończy produkcję maszyn do zbioru zielonek spod znaku Lely.

Obecnie zakłady produkujące prasy rolujące w Wolfenbüttel i przyczepy zbierające w Waldstetten zaspokajają potrzeby marek Lely oraz Fendt i Massey Ferguson. Po zaprezentowaniu podczas ubiegłorocznych targów Agritechnica nowych pras i przyczep zbierających, ilość zamówień na maszyny marek Fendt i Massey Ferguson wzrosła szybciej, niż pierwotnie oczekiwano. W efekcie, po zakończeniu produkcji kosiarek, przetrząsaczy i zgrabiarek Lely, w marcu 2020 r. AGCO zakończy również produkcję pras i przyczep zbierających sygnowanych tym znakiem. – Jesteśmy zadowoleni z faktu, że realizowana jest strategia AGCO polegająca na oferowaniu kompletnej linii marek Fendt oraz MF. Decyzja o zakończeniu produkcji maszyn do zbioru zielonki marki Lely pozwala nam w odpowiednim momencie zapewnić przejrzystość na rynku – wyjaśnia dr Rob Smith, starszy wiceprezes i dyrektor naczelny AGCO w regionie Europy i Bliskiego Wschodu. Poza tym przedstawiciel koncernu zapowiada znaczne inwestycje w rozwój produktów oraz rozbudowę zakładów produkcyjnych w Feucht, Waldstetten oraz Wolfenbüttel.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.