[ATR] Nowości AGCOFendt

AGCO/Fendt - MARS na Ziemi

Data publikacji:
wybuchy

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego miała miejsce konferencja prasowa koncernu Fendt. Było to pierwsze „spotkanie” producenta z międzynarodowymi dziennikarzami branżowymi, zrealizowane zdalnie poprzez transmisję strumieniową przez Internet.

Przekaz nadawany był z budynku Fendt Forum w bawarskim Marktoberdorfie. Oczywiście prócz garści informacji na temat kondycji firmy, jej sprzedaży oraz sytuacji na rynku maszyn rolniczych, poruszono temat nowości i projektów, które obecnie realizuje producent. Jednym z nich jest MARS…
Projekt badawczy MARS (Mobilne Rolnicze Roje Robotów) realizowany przez AGCO/Fendt razem z Uniwersytetem w Ulm ma na celu opracowanie małych autonomicznych robotów polowych. Przy pomocy modnej obecnie chmury danych, będzie można sterować nimi niezależnie od lokalizacji, podczas procesu siewu kukurydzy. Napędzane elektrycznie za pomocą wbudowanych akumulatorów roboty będą transportowane na pole za pomocą jednostek logistycznych. Operacje robotów będzie można planować i monitorować za pomocą aplikacji mobilnej o nazwie MARS.

Prawie, jak marsjańskie łaziki

Aplikacja MARS umożliwi łatwe planowanie operacji siewu. Za pomocą interfejsu danego pola, będzie można wybrać nasiona, wzór wysiewu oraz dawkę, jak również liczbę robotów. Inteligentny algorytm o nazwie OptiVisor zaplanuje działania robotów w oparciu o wybrane parametry i obliczy czas potrzebny do wykonania zadania. Gdy jednostki logistyczne umieszczą roboty przy wybranym polu, można wcisnąć przysłowiowy Start. Podczas pracy, roboty komunikują się z chmurą, zapisując dane geolokalizacyjne materiału siewnego (każdego pojedynczego ziarna).
Algorytm OptiVisor będzie gwarantował niezawodny siew kukurydzy w każdym czasie. Jeśli któryś z robotów ulegnie awarii, jego zadanie natychmiast przejmie następny. Postępy prac będzie można śledzić na żywo w aplikacji. OptiVisor monitoruje również stan naładowania akumulatorów robotów i w odpowiednim czasie kieruje je do jednostki logistycznej w celu naładowania ogniwa. Przechowywane w chmurze informacje o nasionach będzie można wykorzystać w procesie nawożenia czy zbioru oraz analizować w celu optymalizacji pracy. Projekt badawczy finansowany jest przez Unię Europejską.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.