Nowości

Adaptacyjny system zarządzania oponami w ciągnikach Trelleborg

Data publikacji:

Sektor rolniczy dynamicznie ewoluuje, stawiając przed nami wiele wyzwań, ale także otwierając liczne fascynujące możliwości. Dzięki postępowi w dziedzinie inteligentnego rolnictwa, możemy już teraz efektywnie gromadzić i analizować dane, korzystając z innowacyjnych technologii. Wprowadzenie Adaptacyjnego Systemu Zarządzania Oponami (ATMS) firmy Trelleborg do ciągnika zagwarantuje jego niezawodność i optymalne działanie oraz pełne dostosowane do konkretnych potrzeb rolniczych.

Dzięki implementacji systemu Trelleborg ATMS, możliwe jest skuteczne regulowanie ciśnienia w oponach oraz równomierne rozłożenie obciążenia wywieranego przez ciągnik na podłoże, co skutkuje zwiększoną wydajnością pracy. Z pewnością optymalizacja tych dwóch czynników przekłada się na znakomite rezultaty. Jakie jednak dokładnie korzyści oferuje zastosowanie systemu firmy Trelleborg?

Dla rolników bardzo istotne są ekonomiczne rezultaty ich pracy. W tym względzie ATMS zapewnia skrócony czas pracy, dzięki zwiększonej przyczepności i redukcji poślizgu, a do tego obniżone zużycie paliwa zarówno podczas prac rolniczych, jak i w trakcie przemieszczania się po drogach. Z efektów prośrodowiskowych wyróżnić należy: mniejsze ugniatanie gleby poprzez bardziej równomiernie rozłożony nacisk ciągnika na podłoże. To z kolei przyczyni się np. do zapewnienia lepszych warunków dla kiełkowania roślin i wydajniejszego plonowania. Wrażliwa struktura gleby jest bardziej chroniona.

Zasada działania systemu ATMS

Trelleborg ATMS stanowi prawdziwą rewolucję na rynku. Za pomocą czujników zamontowanych na zintegrowanym wsporniku opony, system gromadzi dane dotyczące dynamicznego obciążenia oraz ciśnienia i temperatury opon w czasie rzeczywistym. ATMS oferuje także nowe, znaczące funkcje w porównaniu do standardowego systemu monitoringu ciśnienia w oponach TPMS. Warto tu wymienić możliwość monitorowania dynamicznego obciążenia opon, równomiernego rozkładu masy na ciągniku oraz dostosowanie zalecanego ciśnienia w oponach zależnie od warunków pracy. Współczesne rolnictwo opiera się na dostępie do danych, a Trelleborg ATMS to innowacyjne rozwiązanie, dostarczające kluczowych informacji niezbędnych do osiągnięcia efektywnej i opłacalnej działalności. Dzięki niemu można maksymalizować wydajność pojazdu, skracać czas pracy i zmniejszać zużycie paliwa. 

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.