[ATR] Technika

Abbey Machinery/Omagro - Irlandzkie wozy

Data publikacji:

Specjalizująca się w produkcji m.in. wozów paszowych i asenizacyjnych firma Abbey Machinery ze środkowej Irlandii dobrze wie, jak poprzez odpowiednie żywienie maksymalizować wydajność krów i jak zagospodarować nawozy organiczne. Tę wiedzę podziela również firma Omagro z Przęsina koło Miastka w woj. pomorskim, która jest wyłącznym importerem maszyn irlandzkiej firmy na naszym rynku.

Jeśli chodzi o wozy paszowe, działająca już od 70 lat firma Abbey Machinery skupia się na jakości paszy, oferując wyłącznie maszyny z pionowym, a także łopatowym systemem mieszania, zapewniające doskonałą strukturę paszy pełnoporcjowej, bogatej w źdźbła optymalnej długości. Natomiast w wypadku wozów asenizacyjnych priorytety dotyczą m.in. takich parametrów, jak wysoka wydajność napełniania i rozlewania, nisko położony środek ciężkości, precyzja prowadzenia, ograniczony nacisk na podłoże, dokładność aplikacji minimalizująca straty i uciążliwość dla środowiska.

Przyjazne dla paszy

Oferta wozów paszowych Abbey z pionowymi ślimakami obejmuje modele o pojemności od 7 do 40,5 m³, na podwoziu jedno- lub dwuosiowym, wyposażone w 1, 2 lub 3 ślimaki. Zbiorniki, wykonane z wysokiej jakości blachy, mają grubość 20 mm (podłoga) i 6-8 mm (ściany), a ślimaki - 12, 15 i 18 mm. Dopracowana geometria zbiornika oraz profilu ślimaków wyposażonych w hartowane noże zapewnia dobre mieszanie i  rozdrabnianie każdego rodzaju paszy, w tym całych balotów siana, kiszonki, a także roślin okopowych, których cięcie ułatwiają dodatkowe noże zamontowane w dolnej części ślimaka. Proces cięcia wspomagają także wyjątkowo duże przeciwnoże, w opcji wysuwane hydraulicznie. Przepływ mieszanej paszy jest kontrolowany hydraulicznie sterowanymi drzwiami: tylnymi, bocznymi lub przednimi, opcjonalnie wyposażonymi w taśmę dozującą. Niezawodną pracę zapewnia przemysłowa przekładnia HD, jedno- lub dwubiegowa, a precyzyjny dobór składników - system ważący Digi Star, z 4 lub 6 sensorami (3-ślimakowe), niezawodny także w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Gnojowica bez problemów

Do kompletu firma Omagro oferuje wozy asenizacyjne Abbey o pojemności od 4 do ponad 30 tys. l, wyróżniające się solidnym zabezpieczeniem w postaci ocynku lub czterowarstwowej powłoki malarskiej, a także systemem podwójnych turbo pomp, zapewniających redukcję czasu napełniania o 25% i opróżniania aż o 45%, jak również większą o nawet 50% szerokość rozlewu.  Beczki wyróżnia system resorowania dyszla ( Load Sensing), ramowa konstrukcja podwozia ze zintegrowaną osią oraz cylindryczny kształt denic. Opcjonalny system zarządzania masą, z dwoma oddzielnymi przedziałami wewnątrz beczki, umożliwia wylewanie gnojowicy najpierw z tylnej części wozu, a dopiero potem z przedniej, co zapewnia dodatkowe dociążenie kół ciągnika.
Producent oferuje również szeroki wybór systemów aplikacji. Oprócz płyty rozpraszającej o niskiej trajektorii cieczy dostępne są rampy z wężami wleczonymi, systemy redlicowe oraz talerzowe do aplikacji wgłębnej, ograniczające uciążliwość nawożenia (redukcja do 91% zapachu) i minimalizujące straty składników mineralnych. Asortyment urządzeń do gnojowicy uzupełniają m.in. zawieszane na TUZ wydajne i trwałe pompy, także w wersji z rozdrabniaczem, łatwe i bezpieczne w obsłudze, z głębokością zasysania do 3 m.
SS

Fot. firmowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.