Nowości

A-Lima-Bis z ścielarką w wersji 2.0

Data publikacji:

Firma A-Lima-Bis wprowadza do swojej oferty nowe ścielarki do słomy z serii Evo Comfort 2.0. Prezentowane podczas targów Ferma w Łodzi maszyny umożliwiają wydajne i szybkie rozdrabnianie i rozrzucanie słomy lub kiszonki.

Znacząco skracają czas obsługi i ograniczają ogólne koszty w tym zużycie słomy nawet o 40%. Równomiernie rozłożona świeża ściółka zapewnia również pożądane warunki dobrostanowe zwierząt.
Nowa seria ścielarek zawiera 2 modele. Evo Comfort 2.0 o pojemności 3,5 m² umożliwiająca jednorazowy załadunek i rozdrobnienie 2 bel oraz Evo Comfort +2.0 o pojemności zwiększonej do 6 m³ i możliwym załadunku 3 bel. Zapotrzebowanie na moc obu maszyn jest takie samo i wynosi 55 KM. W standardowym wyposażeniu jest przekładnia 2-biegowa, która redukuje zapotrzebowanie na moc i daje również możliwość rozdrabniania kiszonki.

Za równomierne ścielenie słomy odpowiada obrotowa wieżyczka, zapewniająca wyrzut materiału ściółkowego na odległość do 15 m. Wieżyczka ma możliwość wyrzutu zarówno na prawą jak i lewą stronę oraz regulację strumienia słomy w kierunku pionowym góra/dół. Obsługa maszyny jest możliwa z wykorzystaniem sterownika Evo Pad z poziomu kabiny operatora ciągnika. Evo Pad umożliwia  ustawianie strumienia wyrzucanej słomy, reguluje także prędkość i kierunek ruchu hydraulicznego przenośnika podłogowego, który transportuje materiał na bęben rozdrabniający. W tylniej części ścielarek jest dodatkowo zamontowany drugi panel sterujący służący do obsługi przenośnika i klapy załadowczej. Standardowe wyposażenie ścielarek obejmuje ponadto: hydraulicznie podnoszoną tylną klapę, regulowaną mechanicznie stopę podporową, system oświetleniowy, regulowany dyszel i kliny pod koła.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.