Technika

A-Lima-Bis - Rozrzutnik na medal

Data publikacji:

Wprowadzone na rynek przez spółkę A-Lima-Bis rozrzutniki obornika Evo Spreader spotkały się na rynku z dobrym przyjęciem rolników. Aby w jeszcze szerszym zakresie i jeszcze pełniej zaspokoić potrzeby odbiorców, wielkopolski producent wprowadził w ostatnim czasie usprawnienia dzięki którym rozrzutnik otrzymał Złoty Medal tegorocznych targów Ferma.

Rodzina rozrzutników Evo Spreader obejmuje 7 modeli o ładowności nominalnej od 6 do 16 t (pojemność od 7,3 do 16,8 m³, z nadstawami – od 8,2 do 22,3 m³), przeznaczone do rozprowadzania obornika, wapna i pomiotu kurzego, a także do transportu płodów rolnych. Skrzynia ładunkowa wyposażona jest w zamykaną hydraulicznie klapę, zapobiegającą wypadaniu zawartości podczas transportu, oraz podwójny przenośnik podłogowy napędzany hydraulicznie.

Uniwersalny adapter rozrzucający składa się z dwóch pionowych bębnów ślimakowych z nożami tnącymi, zapewniających równomierność rozrzutu i duży zasięg – szerokość robocza wynosi maksymalnie 18 m. Ważące od 3,2 do 7,2 t maszyny charakteryzują się solidną konstrukcją, opartą na sztywnym podwoziu jednoosiowym, z kołami „ciągnikowymi”, zapewniającymi małe opory toczenia i nacisk na podłoże. Zależnie od wielkości rozrzutniki wymagają mocy od 85 do 130 KM.

Funkcjonalne detale

Jeśli chodzi o tegoroczne usprawnienia, rozrzutnik obornika Evo Spreader został przez konstruktorów A-Lima-Bis wyposażony również w deflektory umożliwiające sterowanie kierunkiem rozrzutu obornika. Tylne klapy mogą być otwierane w zakresie wybranym przez operatora. Umożliwia to regulowanie zakresu i kierunku rozrzutu materiału. Rozwiązanie docenią to zwłaszcza rolnicy ubiegający się o wsparcie finansowe w ramach aktualnego rozdania środków unijnych – dzięki temu możliwe jest uzyskanie dodatkowej premii punktowej.

Rozrzutnik firmy A-Lima-Bis posiada również własny układ hydrauliczny, co stanowi skuteczne remedium na pojawiający się często problem mieszania oleju rozrzutnika z olejem ciągnika. Wyeliminowanie tej konieczności redukuje zagrożenie przepływu do systemu ciągnika oleju zabrudzonego, a także pozwala na zmniejszenie czasu przygotowania zestawu do pracy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.