Nowości

A-Lima-Bis - Innowacje firmy A-Lima-Bis

Data publikacji:

Obecna na rynku od kilkudziesięciu lat firma A-Lima-Bis Sp. z o.o. ze Środy Wielkopolskiej oferuje nowoczesne i udane rozwiązania konstrukcyjne urządzeń do produkcji mleka. Są to hale udojowe, sterowniki doju, unikalne systemy diagnostyczne, roboty udojowe, komputerowe systemy zarządzania stadem krów czy też nowoczesne schładzalniki mleka.

Odrębną grupą oferowanych urządzeń są nowoczesne maszyny rolnicze, w tym wozy paszowe. Dynamiczny rozwój firmy A-Lima-Bis owocuje nowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, umożliwiającymi jeszcze efektywniejszą produkcję mleka.

Oferowany system wykrywania rui AfiAct II wraz z modułem dobrostanu zwierząt umożliwia zbieranie i przechowywanie danych o aktywności i zachowaniu zwierząt 24/7. Monitoring dobrostanu zwierząt umożliwia efektywne wykrywanie wybranych schorzeń u krów, jak również dostarcza informacji o samopoczuciu zwierząt na legowiskach.

AfiFarm 5.2 ABC to nowy, przyjazny oraz prosty w obsłudze program do zarządzania stadem krów. Opracowany na bazie czytelnych raportów umożliwia monitorowanie dobrostanu i zachowania  zwierząt, zarządzanie wycieleniami krów, generowanie raportów z przebiegu dojów wraz z oceną zdrowotności wymion krów, prognozowanie produkcji i inne parametry.

Konsekwentnie rozwijaną przez firmę A-Lima-Bis grupą urządzeń są wozy paszowe. Seria wozów jednoślimakowych ALIMAMIX EVOLUTION obejmuje rozwiązania konstrukcyjne o pojemności od 6 do 16 m3. Ściany kosza posiadają  regularny kształt (bez zastosowania niepotrzebnych krawędzi), co znacznie wpływa na efektywność przemieszczania się materiału wewnątrz kosza. Pasza znajdująca się w zbiorniku przemieszczana jest w pionie, co zapewnia odpowiednie pocięcie i uzyskanie jednorodnej dawki TMR.

Dr Aleksander Jędruś - Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Fot. firmowe.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.