Nowości

Rozrzutnik A-lima-Bis EVO Spreader po zmianach

Data publikacji:

A-lima-Bis to rodzima firma produkująca maszyny rolnicze. W ofercie przedsiębiorstwa mocną pozycję zajmują rozrzutniki obornika EVO Spreader. Na sezon 2018 rozrzutniki ze Środy Wielkopolskiej zostały zmodernizowane.

Alima Bis produkuje charakterystyczne granatowe rozrzutniki EVO Spreader. Są to maszyny o zgrabnej wąskiej konstrukcji wyposażone w jednoosiowy układ jezdny z dużymi „ciągnikowymi” kołami. Gama tych urządzeń obejmuje aż 7 modeli o ładowności skrzyni od 6 do 16 ton. Pojemność w zależności od modelu wynosi od 7,3 do 16,8 m³, natomiast materiał dystrybuowany jest za pomocą pionowego adaptera dwubębnowego na szerokość maksymalnie 18 m. Istnieje również możliwość zastosowania adaptera dedykowanego do produktów sypkich.

Nowością na sezon 2018 w rozrzutnikach EVO Spreader jest przekładnia dwubiegowa. Dzięki niej operator ma możliwość zmiany prędkości pracy podłogi (bieg szybki lub wolny). Wolny bieg może się okazać przydatny podczas rozrzucania obornika lub wapna. Z kolei szybsza praca maszyny pozwala na sprawny rozładunek skrzyni rozrzutnika podczas przewozu materiałów objętościowych.
Trzeba podkreślić, że rozrzutniki EVO Spreader oferowane są w rozmaitych konfiguracjach, a do poprawnej pracy wymagają ciągnika o mocy od 85 do 130 KM w zależności od modelu.

BK

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.