[ATR] Technika A-lima-Bis

Wóz paszowy A-Lima-Bis Evo 12

Data publikacji:

Polska firma A-Lima-Bis ze Środy Wielkopolskiej oferuje wozy paszowe w kilku typach. Linia Evolution w kategorii pojemności 12 m³ reprezentuje wozy paszowe jednoosiowe z jednym ślimakiem. Maszyna oznaczona jest według producenta symbolem EVO 12. Zapotrzebowanie na moc to tylko 35 KM. Wozy Evolution wyposażone są w zabezpieczony przed uszkodzeniami ślimak o wysokości optymalnie dobranej do wysokości kosza co gwarantuje równomierne mieszanie paszy.

Za przekazywanie napędu odpowiada przekładnia planetarna i dwubiegowa o wysokiej sprawności i niskim zapotrzebowaniu mocy WOM. Ponadto przekładnia dwubiegowa pozwala na łatwe i dokładne czyszczenie ślimaka z resztek paszy, co zapobiega jej psuciu. Na ślimaku zamieszczono 10 noży ze wzmocnionego stopu poprawiającego jego wytrzymałość, istnieje także możliwość montażu małych noży Quick Cut do łatwiejszego rozdrabniania pasz włóknistych.

Zdalną pracę systemu umożliwia pilot pozwalający sterować włączaniem i wyłączaniem urządzenia, otwieraniem drzwi wysypowych, sterowaniem prędkością pracy ślimaka czy też taśmy wyładunkowej. Dodatkowym wyposażeniem wozów linii Evolution są waga elektroniczna, magnes dbający o bezpieczeństwo uzyskiwanej paszy pod względem obecności niepożądanych metalowych odłamków, kamera ułatwiająca manewrowanie czy też system sterowania bezprzewodowego.

Drugą grupą wozów paszowych są wozy z serii Evolution Lite, zawierającą także model o pojemności 12 m³. Wozy z tej serii posiadają jedną przekładnię – planetarną, co uprościło ich budowę i obniżyło całkowity koszt urządzenia. Zwiększył się jednak pobór mocy, który wynosi 65 KM. Wyposażeniem dodatkowym jest waga elektroniczna.

Uzupełnieniem produktów firmy A-Lima-Bis w zakresie 12 m³ jest wóz paszowy z linii Alimamix Evolution Twin. Evo 12 Twin jest to wóz jednoosiowy wyposażony w dwa ślimaki mieszające. Wóz ten ze względu na niższą wysokość z jednocześnie zachowaną optymalną pojemnością nadaje się do starszych, niższych budynków inwentarskich przy jednoczesnej dużej obsadzie zwierząt. Zapotrzebowanie na moc 70 KM.

Więcej o wozach paszowych tutaj

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.