365FarmNet - Pełen monitoring

365FarmNet - Pełen monitoring

Firma 365FarmNet na bieżący sezon przygotowała m.in. nowy program „Protokół Transportu Zbiorów”. Najnowsze rozwiązanie pozwala szczegółowo prześledzić drogę produktu od pola do przetwórni.

Protokół Transportu Zbiorów znacznie ułatwi pracę usługodawcom - można tu usprawnić rozliczanie pracy. Nowa funkcjonalność optymalizuje logistykę zbioru i odbioru plonów czy upraszcza monitoring procesu zbiorów. Dodatkowo, Protokół może mieć zastosowanie nie tylko przy zbiorze kukurydzy czy zbóż, ale też np. zielonki – mówi Jerzy Koronczok z firmy Agrocom Polska, koordynator ds. rozwoju w firmie 365FarmNet w Polsce. Jeśli chodzi o wykorzystanie Protokołu Transportu Zbiorów - wykorzystując ActiveBox’y oraz aplikację na smartfonach w naszych maszynach, można prześledzić drogę przyczepy do kombajnu lub sieczkarni i następnie do wagi, a także od wagi do miejsca rozładunku (np. silosu czy odbiorcy końcowego). Dodatkowo w programie zapisywane są dane z urządzenia ważącego, takie jak: waga netto, brutto i tara oraz parametry plonu, jak zawartość suchej masy. Rejestrowany jest również czas przejazdu.
Nowe rozwiązanie firmy 365FarmNet doceniło ostatnio jury konkursowe Centralnych Targów Rolniczych, które podkreśliło innowacyjność nowego modułu, a także sprawność i szybkość pozyskiwania danych oraz możliwość wykorzystania uzyskanych informacji w poprawieniu wyników ekonomicznych gospodarstwa i usprawnieniu pracy w gospodarstwie oraz poprawieniu skuteczności dokumentowania pełnej ścieżki produkcji żywności od pola do stołu konsumenta.

GA


Reklama
Powiązane artykuły