Aktualności

365FarmNet. Młodzi specjaliści od rolnictwa precyzyjnego

Data publikacji:

Zakończyła się II edycja Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. Wydarzenie zorganizowane było przez firmę 365 FarmNet, a partnerami były firmy Agrocom, Agrosimex, Claas, Horsch, Kuhn, Michelin i Väderstad. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Laureaci zostali wyłonieni w konkursie indywidualnym oraz drużynowym.

    365FarmNet. Młodzi specjaliści od rolnictwa precyzyjnego

Do udziału w tegorocznej edycji imprezy zgłosiły się łącznie 103 szkoły rolnicze z całej Polski, w tym 42 „ministerialne” i 61 administrowanych przez starostów powiatowych. Sklasyfikowano łącznie 1230 uczniów, a Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym miał formę wykładów online połączonych z częścią konkursową. 

Łącznie odbyło się 7 wykładów związanych z tematyką rolnictwa precyzyjnego z podziałem na dwie  rundy. W pierwszej części wykłady poprowadzili: Roman Bathelt, specjalista ds. wsparcia i rozwoju rynku 365FarmNet, Artur Szymczak, dyrektor zarządzający Kuhn Maszyny Rolnicze, Paweł Miś, specjalista produktu w kategorii ochrona roślin i rolnictwo hybrydowe z firmy Horsch oraz Emil Grelowski i Piotr Machowina z Michelin Polska. Druga runda obejmowała wykłady Krzysztofa Gomolli z firmy Claas, Marcina Kokocha z Väderstad oraz Krzysztofa Zachaja i Janusza Miecznika z Agrosimexu. Część wykładową zakończył dr inż. Jerzy Koronczok - ekspert w rolnictwie precyzyjnym z firmy Agrocom.

Następnie odbyła się właściwa część konkursowa. Było tam 60 pytań jednokrotnego wyboru dotyczących wszystkich wykładów edukacyjnych. Uczeń mógł zdobyć maksymalnie 135 punktów, szkoła 810 punktów. Zwycięzca w tym roku zdobył 87%, zaś szkoła 75%. Jeśli chodzi o kategorię szkół, zwyciężył ZS CKR w Starym Brześciu (uczniowie tej placówki zajęli pierwsze dwa miejsca w kategorii indywidualnej), wyprzedzając ZSR w Prudniku, ZS CKR w Hańczowej, ZS CKR w Golądkowie i ZS CKR w Samostrzelu. Nagrodzeni zwycięzcy indywidualni otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe, a nagrodą dla szkół jest wycieczka na targi Agritechnica dla 10 osób.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atrexpress

zobacz więcej

Pokaz opryskiwacza HARDI AEON CENTURAline


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Pokaz robota autonomicznego - NAIO ORIO


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.