[ATR] Opinie użytkowników 365FarmNetFendt

365FarmNet - Efektywne zarządzanie

Data publikacji:

Firma 365FarmNet to innowacyjna spółka oferująca serwis internetowy oraz profesjonalny program komputerowy o tej samej nazwie, ułatwiający zarządzanie produkcją rolną i wszelkimi zasobami gospodarstwa. Rozwiązania zaproponowane przez 365FarmNet stworzone jest z perspektywy rolnika, w związku z czym cechuje się praktycznym podejściem do produkcji rolnej i gospodarstwa, co w swojej opinii potwierdza Paweł Kociok z Wielowsi koło Gliwic na Górnym Śląsku.

Przykład tego gospodarstwa zadaje kłam tezie, że tego typu rozwiązania znajdują zastosowanie wyłącznie w największych gospodarstwach rolnych. Wszak Paweł Kociok gospodaruje wraz z rodzicami na nieco ponad 100-hektarowym areale obejmującym gleby niższej jakości (od IV do VI klasy). – Prowadzimy hodowlę bydła mlecznego - mamy 60 krów dojnych. Poza tym uprawiamy zboża, rzepak, kukurydzę i ziemniaki, poza tym są użytki zielone na pasze. Produkcja mleka jest coraz bardziej problematyczna i wymaga dużych nakładów pracy. W ogólnym rozrachunku dużą rolę odgrywa jednak produkowany przy tej okazji obornik, dzięki któremu plony pszenicy sięgają 5-6 t/ha, jęczmienia ozimego - do 7 t/ha,
a rzepaku - 3-4 t/ha. Poza tym zbieramy 3-4 pokosy trawy – wyjaśnia Paweł Kociok.

Czas dla siebie

Skoro sam rolnik podkreśla, iż takie połączenie produkcji roślinnej i zwierzęcej jest. . .

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express 22/2019
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.