[ATR] Nowości Claas365FarmNet

365 FarmNet - Nowe funkcjonalności

Data publikacji:

Firma 365FarmNet to dobrze znana również na rynku polskim spółka oferująca serwis internetowy oraz profesjonalny program komputerowy o tej samej nazwie, ułatwiający zarządzanie produkcją rolną i wszelkimi zasobami gospodarstwa. 365FarmNet współpracuje z różnymi doświadczonymi partnerami z branży i jest stale otwarta na nowych, dzięki czemu na bieżąco uzupełnia ofertę o kolejne rozwiązania - wśród nich warto wymienić dostępny od bieżącego sezonu moduł Crop View (przygotowany wspólnie z firmą Claas) czy nagrodzony złotym medalem tegorocznych targów Polagra Premiery - Profit Manager (wespół z firmą Saatbau).

Nowym modułem dostępnym już dla użytkowników w 365 FarmNet jest prosty i praktyczny w obsłudze CropView - prezentowany wraz z innymi rozwiązaniami oferowanymi przez tę firmę podczas lutowej konferencji w Kamieniu Śląskim, poświęconej rozwiązaniom z zakresu rolnictwa precyzyjnego. Dzięki niemu możliwe jest wykorzystywanie zdjęć satelitarnych (pochodzących z satelitów Sentinel 2, wchodzących w skład konstelacji satelitów obserwacji Ziemi w ramach programu Copernicus) podczas zarządzania uprawami w gospodarstwie. Aby być bardziej precyzyjnym, chodzi o umożliwienie - w oparciu o dane satelitarne - filtrowania poletka według rodzaju uprawy, a także obserwacji różnic między nimi. Dzięki temu każdy użytkownik może uzyskać dostęp zarówno do aktualnych, jak i historycznych zdjęć. Pozwala to na rozpoznanie różnic pomiędzy roślinami podczas ich wegetacji (monitoring wegetacji, mapa wydajności pola), a korzystając z tych informacji (na podstawie map stref pola) - w ciągu zaledwie kilku sekund sporządzenie map aplikacyjnych w formacie shape, do zastosowania w rozsiewaczu nawozów lub opryskiwaczu dla wybranych pól. W efekcie pozwala to na dostarczenie roślinom składników pokarmowych w ekonomiczny sposób. Należy przy tym pamiętać, iż tworząc mapy stref, system automatycznie wyświetla średnie, najlepsze i najgorsze części każdego pola. Jednocześnie trzeba dodać, iż nowy moduł Crop View jest prosty i czytelny, a jego obsługa nie powinna nikomu nastręczać najmniejszych trudności. Do regularnie aktualizowanych informacji na temat własnego gospodarstwa można dotrzeć za pomocą komputera i przeglądarki internetowej, a także przy użyciu aplikacji mobilnej. W tym drugim przypadku potrzebne jest urządzenie z systemem iOS lub Android.

Bez zbędnego ryzyka

W urokliwych murach Instytutu Naukowo-Badawczego ks. Sebastiana Kneippa zaprezentowano również m.in. Saatbau Profit Manager - rozwiązanie do zarządzania ryzykiem w zakresie sprzedaży zbóż. Zintegrowany w 365 FarmNet moduł umożliwia planowanie i realizowanie sprzedaży swoich zbóż, przy optymalizacji zysków gospodarstwa i kontroli ryzyka (szacowanie szans i zagrożeń). Menedżer zysków Saatbau oferuje bowiem kilkanaście strategii, w których przypadku można łatwo obliczyć i przedstawić prawdopodobny wynik. Moduł ten ma szereg funkcjonalności, spośród których warto wymienić: szacowanie zysku brutto i zysku na hektar, zarządzanie magazynem, dostarczanie informacji na temat cen na rynku kasowym UE i cen terminowych, księgowanie sprzedaży zboża i kontraktów, szacowanie nadwyżki bezpośredniej z uwzględnieniem wszystkich sprzedaży, informacje o kontraktach i pozycjach na rynku terminowym czy też podsumowanie ekonomiczne gospodarstwa, jak np. szacunek zysku na nadchodzący rok. Natomiast dzięki możliwości importu map satelitarnych dostępna jest identyfikacja tych części pola, które nie przynoszą oczekiwanego dochodu (możliwość wizualnego przedstawienia nierentownych obszarów).

GA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atr express - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.