Agritechnica 2017 - 2 złote, 29 srebrnych

Agritechnica 2017 - 2 złote, 29 srebrnych

Dalsza automatyzacja czynności roboczych, a także sukcesywne rozwijanie inteligentnych systemów zarządzania danymi - takie trendy dominują wśród 320 tegorocznych nowości, aspirujących do medali Agritechniki. Decyzją DLG Innovations Jury - ogłoszoną podczas konferencji w Hanowerze 6 września, przyznano 2 medale złote i 29 srebrnych. Poniżej krótka informacja na temat „ozłoconych” rozwiązań - pozostałe nagrodzone nowości również przedstawimy na naszych łamach.

Firma Claas otrzymała złoty medal tegorocznych targów Agritechnica za system Cemos Auto Threshing - autonomiczny system omłotu do maszyn żniwnych. Rozwiązanie to stanowi odpowiedź na bolączkę operatorów, zmagających się z zachowaniem odpowiedniego balansu pomiędzy odpowiednią agresywnością omłotu i jakością ziarna. Cemos Auto Threshing to pierwszy system, który automatycznie reguluje działanie systemu omłotu, co znacząco przyczynia się do optymalizacji jakości pracy i wydajności.

Z kolei firma Kemper otrzymała złoty medal za opracowany wspólnie z firmą John Deere rozwiązanie StalkBuster. Pozwala na efektywne ścinanie łodyg kukurydzy - dokładnie i natychmiast po zebraniu zbioru. Jest to zatem jedna z najefektywniejszych metod zwalczania szkodników. Urządzenie jest stosunkowo lekkie i charakteryzuje się relatywnie niewielkim poborem mocy. Poza tym nie istnieją żadne ograniczenia jeśli chodzi o transport drogowy.


Reklama
Powiązane artykuły